Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 6°
16 lutego 2016

Ruch Narodowy pisze do posła PiS z Jastrzębia

Ruch Narodowy pisze do posła PiS z Jastrzębia
fot. facebook.com/grzegorz.matusiak.31

Członkowie Ruchu Narodowego z Jastrzębia napisali list otwarty do posła Grzegorza Matusiaka (PiS). Pytają w nim, co poseł do tej pory zrobił w sprawie Jastrzębskiej Spółki Węglowej i górnictwa.

Jastrzębski Ruch Narodowy (RN) pisze do posła PiS o interwencję w sprawie złej kondycji JSW. Pyta także, czy udało się coś w sprawie górnictwa w Jastrzębiu zrobić.

- Jak Rząd zamierza pomóc Jastrzębskiej Spółce Węglowej? Co Pan zrobił w tej sprawie? W każdym wywiadzie podkreśla Pan przywiązanie do górnictwa i bardzo chętnie paraduje Pan publicznie w górniczym mundurze. Nie zasiada Pan nawet w komisji do spraw energii i skarbu państwa, która od tej kadencji ma się zajmować sprawami bezpieczeństwa energetycznego kraju - piszą przedstawiciele Ruchu Narodowego.

RN sugeruje by odciążyć górnictwo zmniejszając ilość podatków. Kolejnym rozwiązaniem mogło by być uregulowanie spraw wysokich kosztów materiałów, które są droższe tylko z tego powodu, że zostały dopuszczone przez Wyższy Urząd Górniczy.

- Chcielibyśmy jako Jastrzębianie i pracownicy JSW poznać odpowiedzi na te pytania. A Pan, jako Jastrzębianin, górnik i przedstawiciel partii, dla której podobno istotne jest górnictwo, powinien znać na nie odpowiedzi. Chyba, że górnictwo dla PiS-u było ważne tylko w okresie przedwyborczym - komentuje Ruch Narodowy. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Górnicy pilnują skrócenia czasu pracy Górnicy pilnują skrócenia czasu pracy

Emeryci bez deputatu piszą list do premiera Emeryci bez deputatu piszą list do premiera

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (22)
196225.03.2016 17:24

Ruch Narodowy trafia w sedno. Spójrzcie jakie podatki są nałożone za granicą na ciężki przemysł a jakie u nas. a później nam mówią że kopalnie nie są produktywne. za granicą państwo inwestuje w kopalnie i jeszcze im się to opłaca gdy wkładają w to grube miliony. ktoś tu wyraźnie ma w tym interes by rozłożyć ciężki przemysł w Polsce lub go sprywatyzować i żenuje mnie że PiS nie stawia sprawy jasno i nie bije na alarm. oczywiście to nie tylko kwestia podatków ale także urzędników w kopalni i wiele innych czynników. Pis ma środki by zrobić z tym porządek i trzeba im to przypominać na każdym kroku. Jeśli tego nie zrobi należy rozliczyć ich przy następnych wyborach oddając głos tym którzy właśnie to przypominali. pozdrawiam

Gość19.02.2016 12:17

Do posłów RN też piszecie?

R.T. Ruch Narodowy Jastrzębie19.02.2016 11:37

Pragnę jeszcze raz gorąco podziękować wszystkim tym którzy zamieścili tu swoje opinie świadczą one o głębokiej wrażliwości na otaczającą nas rzeczywistość. Wszystkich zainteresowanych zapraszam do kontaktu na naszym profilu na fcb. Jednocześnie zachęcam do zamieszczania komentarzy, które stają się dla nas inspiracją do dalszych działań.
Pozdrawiam serdecznie

Khw19.02.2016 9:47

Młody szlezaczek heheh , jak tylko coś sie dziej to od razu do tatusia biegnie , żenada

Hanys18.02.2016 16:30

A na Borynii też nie brakuje odlotów którzy są w doborze wyższym.

Gość18.02.2016 11:06

Członkowie RN piszą list do posła, a przecież wszyscy wiedzą, że on nie umie czytać.

R.T RN Jastrzębie18.02.2016 9:02

W imieniu działaczy RN w Jastrzębiu dziękujemy za wszystkie opinie dotyczące w/w listu w razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt przez oficjalny funpage na facebooku

Pokaż wszystkie opinie (22)