Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 6°
EkoOkna
19 lutego 2016

Złodziej kradł towary na łączną kwotę 61 tys. zł

Złodziej kradł towary na łączną kwotę 61 tys. zł
fot. KMP Jastrzębie-Zdrój

31-letni mieszkaniec powiatu pszczyńskiego został złapany przez jastrzębską policję. Mężczyzna kradł katalizatory samochodowe. Łączna wartość skradzionych towarów to blisko 61 000 zł.

W przeciągu ostatnich kilku miesięcy do jastrzębskiej komendy napływały sygnały o kradzieżach katalizatorów. Kryminalni, którzy pracowali nad sprawą zatrzymali 31-latka odpowiedzialnego za kradzieże.

- Policjanci ustalili, że mężczyzna trudnił się takimi kradzieżami od kilku miesięcy. Działał głównie nocą, na niestrzeżonych parkingach, gdzie przy wykorzystaniu specjalnych narzędzi odcinał warte nawet kilkanaście tysięcy złotych katalizatory - informuje policja.

Mężczyzna skradzione przedmiotu zabierał na działkę, a następnie sprzedawał w różnych punktach skupu złomu. Łączna wartość towaru, który kradł to 61 tys. zł. Mężczyzna przyznał się do winy, tłumacząc się trudną sytuacją finansową. 31-latkowi grozi 5 lat więzienia.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Rzuciła go w Walentynki. Krzyk i trzaskanie drzwiami Rzuciła go w Walentynki. Krzyk i trzaskanie drzwiami

Pożar na "Manhattanie". Kobieta w szpitalu  Pożar na "Manhattanie". Kobieta w szpitalu

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (2)
Gość06.02.2017 12:48

Samochod bez katalizatora jezdzic nie moze, czy nie powinien? Może, może... mało tego ma o całe 3 KM więcej, więc jeżdzi szybciej....:D

Mieszkaniec 22.02.2016 13:47

Ten złodziej swoją trudną sytuacje życiową przerzucił na wszystkich poszkodowanych. Teraz oni są w trudnej sytuacji, bo muszą kupić nowe katalizatory. Złodziej powinien zwrócić poszkodowanym koszt zakupu, instalacji i tzw. straty moralne. Samochód bez katalizatora nie może jeździć. Dziś mało kto ma samochód tylko dla szpanu i jeżdżenia do kościoła.