Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 3°-4°
19 lutego 2016

Spór Matusiak-Weychert. Chodzi o nierozliczone pieniądze z kampanii

Spór Matusiak-Weychert. Chodzi o nierozliczone pieniądze z kampanii
fot. facebook.com

Grzegorz Matusiak, poseł PiS, miał wziąć od prezesa Górniczej Spółdzielni Mieszkaniowej, Gerarda Weycherta, 12 tys. zł i nie wpisać ich do rejestru korzyści. Prezes spółdzielni zawiadomił prokuraturę w tej sprawie.

Gerard Weychert, prezes GSM oraz od kilku lat członek PiS, złożył doniesienie w prokuraturze na posła Grzegorza Matusiaka. Weychert twierdzi, że dał posłowi 12 tys. zł w czasie kampanii wyborczej, a ten ich nie rozliczył. Grzegorz Matusiak wszystkiemu zaprzecza.

Spór na linii Matusiak-Weychert trwa już od jakiegoś czasu. Do tej pory jednak chodziło o Andrzej Matusiaka, radnego i szefa jastrzębskich struktur PiS. Teraz konflikt dotyczy jednak Grzegorza Matusiaka.

- Z Gerardem Weychertem dzieje się coś złego. Nie wziąłem od niego żadnych pieniędzy. To oskarżenie jest fałszywe - mówi poseł Grzegorz Matusiak dla Gazety Wyborczej.

Prezes GSM ma jednak dowody, a konkretnie nagrania rozmowy telefonicznej, która ma potwierdzić, że poseł PiS wziął 12 tysięcy. Gerard Weychert twierdzi również, że problemy zaczęły się od momentu, kiedy przestał dawać Matusiakom pieniądze. 

- Odnoszę wrażenie, że kiedy skończyłem dawać pieniądze, Matusiakowie postanowili mnie zniszczyć (…) Informowałem o atakach na moją rodzinę, nękaniu współpracowników, o zastraszaniu, próbach szantażu (…) Nie robię tego, aby zaszkodzić PiS, ale dlatego, aby obronić moich bliskich - mówi prezes Górniczej Spółdzielni Mieszkaniowej.

Czytaj więcej w Wyborcza.pl: PiS donosi na Pis. Chodzi o nierozliczone pieniądze z kampanii

Polub i udostępnij
Czytaj też

Jar wygląda jak śmietnik Jar wygląda jak śmietnik

Posłowie PiS będą mieli gości Posłowie PiS będą mieli gości

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (42)
Mieszkaniec02.12.2016 11:37

Dajcie spokój. Pan prezes jest normalnym człowiekiem. Ma swoją rodzinę a ra go raczej nie interesuje. Ostatnio widzialem nawet go ze awoja zona widać bylo ze bardzo dobrze sie dogadają. Dajcie spokój z resztą.

Aga01.12.2016 17:26

No nie można zaprzeczyć że prezes jest przystojny a i kobiety też umie zagadać. ?

Lokator01.12.2016 12:43

Pan prezes ma gdzies cała spoldzielnie. Wuchidzi kiedy chce z kim chce a to kawka itp. Ma powodzenie u kobiet...

Lokator24.10.2016 22:17

Pan Weyhert jest czlowiekiem mciwym i zle wychowanym.
Ostatnio bylem kilkukrotnie swiadkiem rozmow w spodzielni.
Temat byl tylko jeden co z panami M.

Michal25.02.2016 7:13

"Nie oceniaj nikogo bezpodatwnie!! Co do Pani Ireny,, to ręczę, że jest 100-krotnie mądrzejsza od ciebie." - co za hipokryzja... Nawet mnie nie znasz by to stwierdzić.
Nie muszę się znać na rozliczeniach kampanii żeby stwierdzić że materiałów wyborczych Pana Matusiaka było jakoś nadzwyczaj dużo, zresztą ludzie to samo mówili. Może ta sprawa z Weychertem to właśnie klucz do całości? Nikt z nas nie jest prokuraturą by to sprawdzić. A tak należałoby zrobić. No chyba że teraz w państwie PiS ważniejsze są opinie osób które nie mają odpowiednich uprawnień, jak np. Pani Irena... albo Marek Skomorowski, nowy prezes stadniny koni. Cóż...

do Michal25.02.2016 1:07

Z ciebie byłby poeta, tylko glowa nie ta. Sprawę rozliczeń kampanii wyborczej zostaw osobom kompetetnym, bo się na tym kompletnie nie znasz. Nie oceniaj nikogo bezpodatwnie!! Co do Pani Ireny,, to ręczę, że jest 100-krotnie mądrzejsza od ciebie. Co do skarg to zawsze były niezasadne, bo projekty uchwał sporządzały zazwyczaj osoby oskarżane. Ostatnio nie ma wyjścia więc muszą przestrzegać przepisy prawa. Będziemy to bacznie monitorować.

Gość24.02.2016 12:03

do Michał - Poseł nie wziął kasy. Drugi wątek jak skargi są załatwione z korzyścią dla prezydenta i urzędników (takich jest większość), to też decydują o tym względy polityczne?

Pokaż wszystkie opinie (42)