Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°°
23 lutego 2016

JSW sprzeda Jas-Mos? Potrzebuje gotówki

JSW sprzeda Jas-Mos? Potrzebuje gotówki
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Według informacji "Rzeczpospolitej", Jastrzębska Spółka Węglowa analizuje sprzedaż kopalni Jas-Mos oraz Krupiński. Pieniądze ze sprzedaży miały by pomóc spółce przetrwać trudny okres w górnictwie.

Według jeszcze nie potwierdzonych informacji Ministerstwo Energii rozważa sprzedać kopalni należących do JSW. Na sprzedaż miałyby być wystawione kopalnie ruchu Jas-Mos oraz Krupiński. To dwie najsłabsze kopalnie JSW.

Pieniądze z planowanej sprzedaży Spółki Energetycznej Jastrzębie oraz udziałów w koksowni mogą nie wystarczyć by osiągnąć płynność finansową spółki. JSW na razie jednak nie komentuje informacji o ewentualnej sprzedaży kopalni.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Jastrzębska Spółka Węglowa zawyża wynagrodzenia Jastrzębska Spółka Węglowa zawyża wynagrodzenia

JSW: Monitorować efektywność produkcji JSW: Monitorować efektywność produkcji

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (41)
Hanys 01.03.2016 13:00

Czy inwestorzy kupią kopalnie razem ze związkowcami?

mysz01.03.2016 10:46

Noncjusz apostolski juz ogladał Jas-Mos

Semi29.02.2016 19:14

PiS was zniszczył a wy się kłócicie. Az tak metan szkodzi?

Marek28.02.2016 13:19

Do Gość górnik odchodzi na emeryturę i wraca po 3 miesiącach to prawda, ale pod firmę prywatną a nie z powrotem pod spółkę ...

Gość27.02.2016 8:41

Jak to jest, że górnik odchodzi na emeryturę, a za trzy miesiące wraca na kopalnię?

do godz 9;4926.02.2016 11:50

do godz "9;49"Dobrze gada , dziadki patrza na swoja du** zeby jak najszybciej uciec a mlodzi co maja zrobic ? szkoda gadac !! mieczaki !!!!

Do wszystkich lebrów i obiboków26.02.2016 9:49

Co wy tak z tymi urlopami i pakietami, odrabianiem wojska i L4 nie chce się wam robić to się pozwalniajcie. Sam też robię na KWK i szlag mnie trafia jak jeden z drugim tylko gada o odrabianiu: wojska, L4, pakiety, urlopy, odprawy. 3/4 wymiaru pracy na chorobowym bo kombinował żeby nie robić teraz ma do odróbki średnio po 4 lata i zes....y.

Pokaż wszystkie opinie (41)