Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
23 lutego 2016

JSW sprzeda Jas-Mos? Potrzebuje gotówki

JSW sprzeda Jas-Mos? Potrzebuje gotówki
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Według informacji "Rzeczpospolitej", Jastrzębska Spółka Węglowa analizuje sprzedaż kopalni Jas-Mos oraz Krupiński. Pieniądze ze sprzedaży miały by pomóc spółce przetrwać trudny okres w górnictwie.

Według jeszcze nie potwierdzonych informacji Ministerstwo Energii rozważa sprzedać kopalni należących do JSW. Na sprzedaż miałyby być wystawione kopalnie ruchu Jas-Mos oraz Krupiński. To dwie najsłabsze kopalnie JSW.

Pieniądze z planowanej sprzedaży Spółki Energetycznej Jastrzębie oraz udziałów w koksowni mogą nie wystarczyć by osiągnąć płynność finansową spółki. JSW na razie jednak nie komentuje informacji o ewentualnej sprzedaży kopalni.

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW zapłaciła 1,4 mld zł do budżetu państwa JSW zapłaciła 1,4 mld zł do budżetu państwa

JSW zanotowała wzrost kosztów JSW zanotowała wzrost kosztów

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (41)
Hanys 01.03.2016 13:00

Czy inwestorzy kupią kopalnie razem ze związkowcami?

mysz01.03.2016 10:46

Noncjusz apostolski juz ogladał Jas-Mos

Semi29.02.2016 19:14

PiS was zniszczył a wy się kłócicie. Az tak metan szkodzi?

Marek28.02.2016 13:19

Do Gość górnik odchodzi na emeryturę i wraca po 3 miesiącach to prawda, ale pod firmę prywatną a nie z powrotem pod spółkę ...

Gość27.02.2016 8:41

Jak to jest, że górnik odchodzi na emeryturę, a za trzy miesiące wraca na kopalnię?

do godz 9;4926.02.2016 11:50

do godz "9;49"Dobrze gada , dziadki patrza na swoja du** zeby jak najszybciej uciec a mlodzi co maja zrobic ? szkoda gadac !! mieczaki !!!!

Do wszystkich lebrów i obiboków26.02.2016 9:49

Co wy tak z tymi urlopami i pakietami, odrabianiem wojska i L4 nie chce się wam robić to się pozwalniajcie. Sam też robię na KWK i szlag mnie trafia jak jeden z drugim tylko gada o odrabianiu: wojska, L4, pakiety, urlopy, odprawy. 3/4 wymiaru pracy na chorobowym bo kombinował żeby nie robić teraz ma do odróbki średnio po 4 lata i zes....y.

Pokaż wszystkie opinie (41)