Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 6°
4 marca 2016

Polska 3.0 da pracę jastrzębianom?

Polska 3.0 da pracę jastrzębianom?
fot. materiały prasowe

Duże centrum logistyczne w Jastrzębiu-Zdroju? Powstanie, jeśli uda się zrealizować projekt Polska 3.0 tworzony przez Ogólnopolski Klaster Innowacyjnych Przedsiębiorstwa. Całe Centrum ma dać pracę nawet 75 000 osób. To trzy razy więcej niż zatrudnienie w całej JSW.

Duże Centrum Logistyczne może powstać w oddalonych o kilkanaście kilometrów od Jastrzębia, Gorzyczkach. Nasze miasto oraz Jastrzębski Klaster Innowacji czyni starania by część inwestycji została zrealizowana w Jastrzębiu-Zdroju. Wszystko jednak zależy od powodzenia projektu Polska 3.0, który ma na celu udrożnienie transportu przez Odrę i stworzenie największego w Europie centrum logistycznego. Projekt stara się o dofinansowanie z Unii Europejskiej.

W miniony poniedziałek, w Urzędzie Miasta odbyło się spotkanie kilku gmin, które chcą wziąć udział w przedsięwzięciu. Byli przedstawiciele powiatów będzińskiego, mikołowskiego, rybnickiego, wodzisławskiego, powiatów grodzkich z Jaworzna, Mysłowic, Dąbrowy Górniczej, Sosnowca, Katowic i Żor.

Jastrzębianie dzięki dogodnemu dojazdowi będą mogli pracować w Gorzyczkach. Jednak miasto chce by chociaż niewielką część centrum przenieść do Jastrzębia, na przykład na tereny inwestycyjne po byłej kopalni Moszczenica. Na pracę będzie mogło liczyć być może nawet kilka tysięcy osób. Całe centrum logistyczne ma w planach zatrudniać nawet 75 000 pracowników.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Stawiają na pracę w górnictwie. Najlepsi dostaną etaty Stawiają na pracę w górnictwie. Najlepsi dostaną etaty

Eko Okna rekrutują w galerii handlowej Jastrzębie Eko Okna rekrutują w galerii handlowej Jastrzębie

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (20)
Ja11.03.2016 9:52

Posiadacie że obwodnica zła bo miasto omija... Przecież geniusze taka jest funkcja obwodnicy! Widzieliście kiedyś obwodnicę prowadząca do centrum miasta?

Gość09.03.2016 18:30

Na Moszczenicy będzie centrum przeładunkowe kiełbasek śląskich, będą je przenosić z jednego tira do drugiego, to już postanowione

Gość08.03.2016 21:36

obiecanki... cacanki...!
tzw. program Polska 3.0, WIELKA wydmuszka ...!
kim są liderzy tego programu? czym się wcześniej zajmowali...? temat dla służb !!! nowi prokuratorzy mają okazje się wykazać !!!
kto będzie inwestorem ? kto da kasę?
itp

Gość08.03.2016 16:26

średnia w Polsce 3.0

Gość08.03.2016 8:18

Polska 3.0 , czyli każdy Polak z trzema promilami.

Do typ07.03.2016 20:54

Jak same ronda tylko 2.Trzecie nie powstało na początku bo kasy brakło a Janecki się zgodził na to (koło małego strażaka łącznik obwodnica/pszczyńska) i teraz co chwilę tam wypadki są.
A swoją droga to na obwodnicę kasa była z UE i województwa po to żeby chłam na SWD nie panoszył się po mieście. No ale nie przewidzieli tego że 3/4 miejsc pracy w Jastrzębiu i tak oni zabierają i dalej się panosza po mieście.

Ala07.03.2016 17:28

Uczniowie Sobieskiego mieliby gdzie pracować.

Pokaż wszystkie opinie (20)