Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 -3°-3°
7 marca 2016

Minister rozważa sprzedaż spółek JSW

Minister rozważa sprzedaż spółek JSW
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

W minionym tygodniu Minister Energii, Krzysztof Tchórzewski potwierdził, że rozważana jest możliwość sprzedaży wybranych spółek Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Według ministra, JSW potrzebuje 1 mld zł by zapewnić sobie bezpieczeństwo finansowe.

- Są dokonywane różnego typu próby. Prawdopodobnie będziemy musieli dokonać częściowej sprzedaży części spółek zależnych. To trudno jeszcze przesądzić - owiedział Krzysztof Tchórzewski.

Pod sprzedaż rozważane są Koksownia Przyjaźń w Dąbrowie Górniczej, Wałbrzyskie Zakłady Koksownicze Victoria oraz Spółkę Energetyczną Jastrzębie. Kupnem aktywów JSW zainteresowane miałyby być PGNiG Termika, a także Agencja Rozwoju Przemysłu i Polskie Inwestycje Rozwojowe.

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW: Wirtualna rzeczywistość  JSW: Wirtualna rzeczywistość

Będzie wzrost płac w Jastrzębskiej Spółce Węglowej? Będzie wzrost płac w Jastrzębskiej Spółce Węglowej?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (14)
Jan13.03.2016 7:00

Oj jak teraz przydałoby się te 1,5 mld za które PO kazało kupić Knurów-Szczygłowice. Jak fachowcy mówili że kupno tej kopalni to strzał w kolano to rząd pani Kopacz miał ubaw po pachy.

Koksiak09.03.2016 20:24

Czyli plan jest taki: Sprzedamy zakłady które dobrze stoją, a zostawimy słabe. To uzdrowi JSW. Sprytne :)

hindus08.03.2016 13:36

jak akcje będą po 1 zł to kupię, i nie moge doczekać się widoku żon górników z garnkami . hahahaha

Gość08.03.2016 9:08

Czesi jakoś nie cackają się z górnikami i zamykają swoje kopalnie. Nie ma zysków nie ma pracy. Koniec kropka.

Gość07.03.2016 21:15

To jest działanie na szkodę akcjonariuszy.

Do biks i wszystkich lebrów i obiboków07.03.2016 20:57

Jakie pakiety? Nie chce ci się robić to się zwolnij. Tez pracuję na dole i szlag mnie trafia jak słyszę takich lebrów jak ty.

Gość bez nickaGość bez nicka07.03.2016 20:08

Obniżanie w nieskończoność zarobków , do niczego nie doprowadzi ,a już na pewno nie do poprawy kondycji spółki.Tu trzeba rozwiązań systemowych de facto nierentowne kopalnie trzeba wygasić ,co do tego nie ma wątpliwości, jednocześnie trzeba zainwestować w kopalnie perspektywiczne.Spółka w obecnym kształcie na pewno nie przetrwa ,ale restrukturyzację trzeba przeprowadzić sensownie , by nie wylać " dziecka z kąpielą" Najważniejsza jest załoga ludzie doświadczeni , z praktyką w zawodzie to jest tak naprawdę kapitał spółki.Dzisiejsze górnictwo to nie jest już łopata i kilof , teraz trzeba jeszcze myśleć i mieć te minimum wiedzy technicznej. Wszyscy mówią o przeroście zatrudnienia ...ale górnicy wiedzą jak jest na zmianach...pełne obłożenie do postępu np. 15 ludzi na " podziele " 12 osób ...więc gdzie ten przerost zatrudnienia? biura pełne inspektorów od spraw niepotrzebnych bez liku... itd... więcej nie piszę bo i tak sami wiecie jak jest.

Pokaż wszystkie opinie (14)