Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 6°
10 marca 2016

Punkt Interwencji Kryzysowej już działa

Punkt Interwencji Kryzysowej już działa
fot. K. Abrahamczyk / UM Jastrzębie

W naszym mieście powstał Punkt Interwencji Kryzysowej. Placówka ma pomóc osobom, które doświadczają lub doświaczyły różnorakich problemów, np. rodzinnych czy napadów. PIK jest uzupełnieniem zakresu działania Ośrodka Pomocy Społecznej.

Osoby zgłaszające się będą mogły otrzymać szybką pomoc psychologiczną, pedagogiczną czy prawną. Wsparcie otrzymają m.in. osoby doświadczające problemów rodzinnych, przemocy w rodzinie, będące w żałobie, a także ofiary gwałtów czy napadów.

- W Punkcie będzie czekało trzech psychologów - interwentów, pracownik socjalny oraz mecenas, który będzie prowadził konsultacje po wcześniejszym umówieniu. Celem Punktu jest zabezpieczenie potrzeb psychologicznych w różnego rodzaju kryzysach - podkreśla Ewelina Piątek, koordynator Punktu.

Placówka mieści się w budynku Ośrodka Pomocy Społecznej przy ul. Opolskiej 9 i czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.30 do 20.00. Pomoc uzyskać można również telefonicznie. W tym celu zostały uruchomione dwie linie: 32 43 49 627 oraz 32 43 49 628.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Kibice pomagają choremu koledze. Możecie dołączyć Kibice pomagają choremu koledze. Możecie dołączyć

Pracownik JSW potrzebuje pomocy Pracownik JSW potrzebuje pomocy

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (2)
do ???12.03.2016 8:21

Jeżeli masz dowody zgłoś swoje zarzuty do organów sprawiedliwości w przeciwnym wypadku jesteś tylko kłamcą który publicznie oczernia licząc na bezkarność.Pamiętaj wiemy kim jesteś , w sieci nie jesteś anonimowy.

???10.03.2016 11:28

Coś się dublują nazwy bo tak niewypał już istnieje. Dzwoniąc na SM jest komunikat: "centrum kryzysowe" Tylko mi się wydaje, może nie tylko i ale większości społeczeństwa Jastrzębia i Polski że to SM jest sama w sobie kryzysem.
A największy kryzys mają jak ich spanie bierze przed godziną 8:00 na targowisku ul. Północna albo pod Laguną, ludzie jeszcze gadają że jest kilka takich miejsc w Jastrzębiu.