Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 -3°-3°
15 marca 2016

Zielone światło za krótko. "Przejedzie tam jeden samochód"

Zielone światło za krótko. "Przejedzie tam jeden samochód"
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

- Przejedzie tam tylko jeden samochód - pisze w swojej interpelacji radny Mirosław Lęga. Chodzi o sygnalizację świetlną na skrzyżowaniu ulicy Arki Bożka i Harcerskiej. Dla jednego z pasów zielone światło pali się zdecydowanie za krótko i samochody nie nadążają przejechać.

Sygnalizację przy markecie Kaufland zna chyba większość jastrzębian. Jadąc ulicą Arki Bożka i skręcając w lewo na ulicę Harcerską, często możemy nie zdążyć przejechać na zielonym świetle. Zielone światło pali się tam tylko pięć sekund, co pozwala na przejazd jednego lub, jeśli komuś się poszcześci, dwóch samochodów. 

- Przejazd na tej sygnalizacji jest zbyt krótki. Z obserwacji wynika, że zdoła przejechać tam tylko jeden samochód - pisze Mirosław Lęga.

Urząd Miasta chce zwrócić się do firmy, która zajmuje się oprogramowaniem skrzyżowań o ponowne badanie i możliwość przedłużenia czasu zielonego światła.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Drugie zwycięstwo przy Harcerskiej! GKS 2-1 Stomil Drugie zwycięstwo przy Harcerskiej! GKS 2-1 Stomil

Targowisko Miejskie zostanie zmodernizowane Targowisko Miejskie zostanie zmodernizowane

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (23)
R22.03.2016 13:18

Najgorsze skrzyżowanie to pod UM. Jedyne gdzie w lewo i na prosto zielone w tym czasie - jakaś pomyłka!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Jozek 20.03.2016 20:31

po godz 18:00 powinni je całkowicie wyłączyć nikogo niema i trzeba czekać na zielone

Do jarek z 16.03.2016 8:4318.03.2016 8:19

Och, jarek, jarek. Zacznij myśleć i nie chwal się, że umiesz pisać.
myślenie pokazuje, że ktoś jest człowiekiem a nie człowieniem.

Jastrzebianin16.03.2016 16:44

te niektóre nasze skrzyżowania to jakaś porażka!!
niech robią rondo na skrzyżowaniu śląska-wielkopolska (kolo biblio)
najwięcej tam wypadków, nie tylko z osobami pieszymi...
Pozdrawiam inteligentnych ludzi :)

125p16.03.2016 13:20

UM nie ma co się zwracać do "firmy, która zajmuje się oprogramowaniem skrzyżowań o ponowne badanie i możliwość przedłużenia czasu zielonego światła." Urzędnik powinien kazać zmieni czasy świecenia świateł oraz ich automatycznego wyłączania gdy światła są utrudnieniem. Widać jaka jest słaba wiedza urzędników. A wszyscy byli przyjęci po rozmowach kwalifikacyjnych. O co pytała "wysoka komisja" jak należy odganiać petentów i tłumaczyć, że to co on chce jest absurdem? Proszę o zwolnienie pracowników niekompetentnych lub z kompetencjami do odsuwania od UM problemów.

xxx16.03.2016 10:56

W ogóle po co tam światła. Zamiast tam, to powinny być na skrzyżowaniu przy bibliotece na Wielkopolskiej. Tam się trudno przechodzi, a te czujniki w dzień nie dają zauważalnego światła. Alternatywą tam jest jeszcze rondo.

jarek16.03.2016 8:43

głupia interpelacja, skrzyżowanie jest zaprogramowane na odpowiednia przepustowość. przejedzie jeden jak jako pierwszy jedzie jakiś fajtłapa. radny błysnął że szkoda w ogóle gadac

Pokaż wszystkie opinie (23)