Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 7°
14 marca 2016

Śmiertelne stężenie tlenku węgla na Moniuszki

Śmiertelne stężenie tlenku węgla na Moniuszki
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

W minioną sobotę mogło dojść do tragedii. W jednym z mieszkań na ulicy Moniuszki wykryto bardzo wysokie, śmiertelne stężenie tlenku węgla. Winowajcą okazał się być niesprawny junkers. 31-letni lokator wymagał pomocy ratowników.

Zdarzenie miało miejsce 12 marca na ulicy Moniuszki, po godzinie 17:00. Lokator mieszkania potrzebował pomocy ratowników, a ci wezwali na miejsce strażaków, którzy mieli zbadać stężenie czadu. Okazało się, że w łazience stężenie gazu wynosi dużo ponad 1000ppm, co oznacza dawkę niemalże śmiertelną. Po dwóch godzinach wdychania czadu może nastąpić trwała śpiączka, a nawet śmierć.

Winowajcą okazał się być wadliwy junkers. Dla pewności strażacy sprawdzili jeszcze stężenie tlenku węgla w całym pionie bloku. 31-letni lokator po udzieleniu pomocy przez ratowników trafił do szpitala na obserwację. Mistrz kominiarski zalecił szybką naprawę piecyka gazowego oraz przekazał zalecnia, które powinny zostać spełnione do czasu naprawy junkersa.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Ewakuowano 300 uczniów Ewakuowano 300 uczniów

Spłonął samochód na Śląskiej. Podpalenie? Spłonął samochód na Śląskiej. Podpalenie?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (1)
Żabka.30.03.2016 16:13

Na takie rzecz trzeba uważać bo może dojść do tragedi.Ż