Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 1°-1°
14 marca 2016

Jas-Mos i Krupiński nie pójdą na sprzedaż

Jas-Mos i Krupiński nie pójdą na sprzedaż
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Niedawne wiadomości o ewentualnej sprzedaży kopalni Jastrzębskiej Spółki Węglowej okazały się być niepotwierdzone. Chodzi o kopalnie Jas-Mos oraz Krupiński. Informacje o ich sprzedaży pojawiły się pod koniec lutego, ale minister energii Krzysztof Tchórzewski zaprzeczył tym doniesieniom.

Według niedawnych informacji podanych przez "Rzeczpospolitą", powodem sprzedaży kopalni Jas-Mos miały być słabe wyniki finansowe. Zarząd JSW jednak wyjaśnia, że problemem tej kopalni nie są problemy finansowe, lecz stopniowe wyczerpywanie się złóż. W związku z tym konieczne będzie ograniczanie zatrudnienia w ruchu Jas-Mos. Na razie redukcje pracowników mają ominąć pion wydobywczy i robót przygotowawczych oraz zbrojeniowych.

Kopalnie Jas-Mos i Krupiński pozostaną w strukturach JSW. Nie wykluczone jednak, że niewielkie nieprodukcyjne części majątku ruchu Jas-Mos zostaną w przyszłości przekazane do Spółki Restrukturyzacji Kopalń.

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW: Wirtualna rzeczywistość  JSW: Wirtualna rzeczywistość

Za mało węgla. Zamykać czy nie kopalnie? Za mało węgla. Zamykać czy nie kopalnie?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (9)
Kruger27.03.2016 14:28

Przecież to chore żeby zlikwidować odrabianie wojska i chorobowego jak to liczni o to się upaminają...emerytura należy się po 25 latach czystej pracy dołowej,więc nie ma mowy by nie odrabiać chorobowego i wojska gdyż wtedy nie mieliście panowie zjazdu ani dniówki dołowej...i tyle w tym temacie!!!!

Harry17.03.2016 21:32

Jak kolega wczesniej pisal zdziesiatkowac biurowce do SRK przeniesc pozostalosci.Gmach na ul. Jana Pawla do likwidacji i wynajac na biura.Czysta gotoweczka.

Gość16.03.2016 17:47

niech BIUROWIEC ze spółki przeniosą do SRK ;) wkoncu tez jest nie produkcyjny ;)

ja_z_przodka14.03.2016 20:06

ZLIKWIDOWAĆ ODRABIANIE WOJSKA !!!!

Ja14.03.2016 18:41

Pracowników biurowych powinno się zdziesiatkowac,siedzą pół miesiąca i grają w gry na komputerze. Dodatki jak "dołowi". Skandal

daros14.03.2016 18:08

Nie biurowce tylko łaźnie. Będziesz mał....mył w domu

jan14.03.2016 17:59

Nie biurowce, poziomy do zamknięcia, -240 i część -400, żeby pozyskać kasę na ich likwidacje.

Pokaż wszystkie opinie (9)