Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 10°
15 marca 2016

Mieszkańcy chcą placów zabaw. Są wyniki konsultacji

Mieszkańcy chcą placów zabaw. Są wyniki konsultacji

Niedawno zakończyły się konsultacje w sprawie inwestycji w mieście. Mieszkańcy mogli wybierać spośród czterech zaproponowanych przez urząd pomysłów. Najwięcej głosów oddano na budowę placów zabaw.

W konsultacjach wzięło udział 1716 osób, w tym aż 904 to wnioski złożone za pośrednictwem internetu. Większość osób zagłosowała za jedną z czterech propozycji, inni proponowali swoje pomysły. Poniżej prezentujemy jak rozłożyły się głosy mieszkańców:

60,3% (819 odpowiedzi) - Place zabaw
18,7% (254 odpowiedzi)- Zagospodarowanie ul. 1 Maja zgodnie z koncepcją
14,5% (197 odpowiedzi) - Skrzyżowanie ul. Granicznej z Północną
6,5% (88 odpowiedzi) - Ul. Mazowiecka (chodnik + droga)

Jastrzębianie zgłaszali również wiele swoich propozycji. Tutaj również najwięcej głosów padło na place zabaw. Aż 326 zgłoszeń dotyczyły placu zabaw dla Przedszkola Publicznego nr 19. Innymi zgłaszanymi propozycjami były budowy boisk, m.in. przy SP nr 9, ZS nr 3 oraz na na ulicy Wielkopolskiej.

Miasto do wydania na inwestycje ma wydać około 5 mln zł. Konsultacje miały wskazać najpotrzebniejsze według mieszkańców potrzeby.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Łazienki III zostaną zmodernizowane za prawie 10 mln zł Łazienki III zostaną zmodernizowane za prawie 10 mln zł

JSW przejmie firmę budowy szybów za 204 mln zł JSW przejmie firmę budowy szybów za 204 mln zł

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (10)
Wieśniak15.03.2016 18:35

Widzę, że jedna mamuśka wzięła to do siebie :)

a15.03.2016 17:52

zdecydowanie 1maja i skrzyżowanie graniczna

Jastrzebianka15.03.2016 15:47

Przeciez jest tyle placy zabawna dzieci jakos na nich nie widac. Wazna jest reklama miasta. Ulica 3 maja bylaby lepsza inwestycja.

:-) 15.03.2016 15:08

Ale wy jesteście daremni ludzie serio co to wogole za wypowiedź,że najlepiej dzieci narobić. Żenada i ty się uważasz za mieszkańca Jastrzębia? Udowadniasz,że mieszka tu tylko wieśniactwo i cwaniaczki. Owszem zgodzę się Mazowiecka chodniki obowiązkowo,ponieważ jak to mówicie nawet ci co narobili dzieci prócz placów zabaw chcą chodzić po normalnym chodniku, a nie po resztkach chodnika pamiętającgo lata 80.
Mamuśki się nie skrzyknely umyj gębę zanim coś powiesz na mamuśki, prawda jest taka że placów takich na prawdę fajnych i bezpiecznych jest jak na lekarstwo. Szkoda że nie dali wam drodzy hejterzy na alkohol i inne używki. Takie banalne teksty jakimi się posługujecie świadczą o waszym ilorazie inteligencji.

.....15.03.2016 15:03

Generalnie kadencja Pani Prezydent upływa, a pochwalić nie ma się czym.. szkoda ;/ są konsultacje, projekty, dużo gadki, dużo zdjęć, doradca widzę nieogarniający naszego miasta... i dalej konsultacje...I ZNOWU KONSULTACJE...a nic z tego nie wynika... a jak już coś robione to niedopilnowane i bardzo długo...MAM PROŚBĘ ZRÓBCIE JEDNĄ RZECZ - TAK ŻEBYŚCIE MIELI SIĘ CZYM POCHWALIĆ - JEDNĄ KONKRETNĄ Z ROZMACHEM...bo takie pitu pitu to nic nie daje.. a czas tyka...

Mieszkaniec15.03.2016 13:41

Ja byłbym za ulicą Mazowiecką i gdyby zostały jakieś pieniądze to zagospodarować 1 Maja (chociaż zacząć). Place zabaw są potrzebne ale czym są place zabaw w porównaniu do ogólnomiejskiej, jednej z można powiedzieć głównych dróg? Nie urażając nikogo, pewnie mamuśki się skrzyknęły i namawiały do głosowania na place zabaw. Jasne że są potrzebne ale jakieś priorytety muszą być...

Gość15.03.2016 13:38

Remont chodników na ul. Mazowieckiej jest bardzo konieczny, bo niby centrum miasta a chodniki jak tor przeszkód szczególnie dla osób niepełnosprawnych na wózkach inwalidzkich i rodzin z małymi dziećmi. Przejechać wózkiem tą ulicę to niezły trud. Oczywiście przydałby się jeszcze jeden Państwowy żłobek.

Pokaż wszystkie opinie (10)