Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
16 marca 2016

Inhalatorium będzie otwarte dłużej. Jest dużo chętnych

Inhalatorium będzie otwarte dłużej. Jest dużo chętnych
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Inhalatorium przyciąga codziennie wielu mieszkańców nie tylko naszego miasta. W niektórych godzinach obiekt jest tak oblegany, że nie ma już miejsc, a ze względu na dużą ilość osób w nim przebywających, jest w nim głośno. Dlatego w najbliższym czasie zostaną wydłużone godziny działania inhalatorium.

Sprawę inhalatorium podniosły niedawno na sesji rady miasta dwie radne - Alina Chojecka (PO) i Bernadeta Magiera (niezrzeszona). Chodzi o to, że osób korzystających z obiektu jest bardzo dużo i późniejszymi godzinami nie wszyscy mogą się w nim zmieścić. Dodatkowo, niektóre osoby przebywają tam godzinami, co według zaleceń nie jest całkowicie zdrowe. Zalecany czas inhalacji to 30-60 minut.

- Generalnie jest tam bardzo głośno, a jak wiadomo hałas nie leczy - pisała w interpelacji  Alina Chojecka.

Reagując na interpelacje Urząd Miasta wydłuży od 26 marca czas otwarcia obiektu do godziny 21:00. Rozważane jest również zamontowanie systemu nagłośnienia, który co jakiś czas przypominałby o zasadach panujących w obiekcie, np. o maksymalnym czasie inhalacji.

Niedługo jednak inhalatorium będzie musiało zostać tymczasowo zamknięte, ze względu na konieczność napraw pogwarancyjnych.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Co dalej z budynkiem Łazienek III w Parku Zdrojowym? Co dalej z budynkiem Łazienek III w Parku Zdrojowym?

Tężnia na OWN-ie kończy działalność  Tężnia na OWN-ie kończy działalność

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (18)
Eh18.03.2016 7:07

Nie dziwcie się że małe inhalatorium jest. Budowano je na podstawie przedwojennego obiektu. Tylko taki obiekt mógł powstać w parku bo na inny by nie pozwolił konserwator zabytków. Ja tam się cieszę że jest chociaż i takie coś ale nie sądziłem że inhalatorium będzie tak popularne. Zazwyczaj jastrzębianie nie są zbyt chętni na takie różne rozrywki.

wiluś18.03.2016 0:21

szkoda że jeszcze przychodzą bez śpiworów i marzną bidulki...no ale koce wystarczają bo w śpiwór trzeba zainwestować ok.30-40 zł. a to przecież "biedni" emeryci i bidulki wdowy po górnikach!!!

Gość17.03.2016 23:58

W Strumieniu dolewana jest 2 razy w miesiącu a u nas jeszcze ani razu?

ja17.03.2016 23:44

nie byloooo zle jest zleeeee.... ludzie zdecydujcie sie !! niech solanka bedzie platna i wszystko sie wyjassni !!!!

mk17.03.2016 20:20

innymi słowy - chcecie się inhalować, jedźcie do Ustronia lub Dębowca, tę klitkę w Zdroju sobie darujcie, tam tylko 20 osób się mieści i inhalują się swoimi oddechami.

SJZ6917.03.2016 18:35

@Ordon_****** cię chyba całkiem. Przeczytaj co napisałem jeszcze raz i jeszcze raz.Jak będziesz dalej mieć problem ze zrozumieniem poproś kogoś mądrzejszego, nie wiem, czwartoklasiste jakiegoś?
Zapewniam cię że ja byłem tam trzy razy po około 30min.
Na niczyje"twarze" nie zaglądałem-do czego mi to?.
Ty za to zalatujesz mi pisim ekspertem od spraw wszelakich, skrzywdzonym dopłacaniem do emerytów, górników, nauczycieli, "psów" PO, bab z Biedronki i kogo tam jeszcze.
Jeszcze raz-naucz się łaj..zo rozumieć to co czytasz, a ode mnie się ............

mieszkaniec17.03.2016 14:23

Wyjaśniam, że 10 000 litrów solanki płynie w obiegu zamkniętym. Jod, który znajduje się w solance ulatnia się do atmosfery i tworzy się leczniczy mikroklimat.
Z tego co wiem solanka będzie wkrótce wymieniana na nową, ponieważ po kilku miesiącach stężenie jodu drastycznie spada.

Pokaż wszystkie opinie (18)