Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 -2°-3°
17 marca 2016

JSW Koks pozwała firmę za blok w koksowni

JSW Koks pozwała firmę za blok w koksowni
fot. JSW

JSW Koks wniosła powództwo przeciwko Energoinstal za opóźnienie realizacji kontraktu na budowę bloku energetycznego w Koksowni Przyjaźń. Firma spóźniła się ponad 2 miesiące z ukończeniem inwestycji. Roszczenie JSW Koks opiewa na 8,23 mln zł.

JSW Koks podpisał z Energoinstal umowę na budowę bloku energetycznego o mocy 71 MW w Koksowni Przyjaźń pod koniec grudnia 2011 roku. Wartość prac wyniosła blisko 225 mln zł netto, a inwestycja miała zostać ukończona w 33 miesiące. Ostatecznie JSW Koks mógł już używać bloku pod koniec maja 2015 roku.

Wykonawca zaprzecza jednak jakby opóźnienie miało miejsce. Według Energoinstal podpisanie protokołu odbioru końcowego rzeczywiście było opóźnione, ale sam przedmiot umowy został oddany do eksploatacji w umówionym terminie. Dlatego też spółka wniosła o oddalanie powództwa w całości oraz ewentualnie o miarkowanie kary umownej.

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW: Wirtualna rzeczywistość  JSW: Wirtualna rzeczywistość

Będzie wzrost płac w Jastrzębskiej Spółce Węglowej? Będzie wzrost płac w Jastrzębskiej Spółce Węglowej?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.

Brak opinii w tym artykule. Bądź pierwszy!