Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 10°
18 marca 2016

CBA w szkole. Dyrektor ZSMS odwołany

CBA w szkole. Dyrektor ZSMS odwołany

Po kontroli Centralnego Biura Antykorupcyjnego odwołany został dyrektor Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego, Zbigniew Miłoś. Powody dla którego CBA skontrolowało dyrektora szkoły nie są jednak tak poważne jakby się mogło wydawać.

W połowie lutego do Urzędu Miasta wpłynął wniosek CBA o odwołanie dyrektora ZSMS w Jastrzębiu-Zdroju. Powodem jest nieprzestrzeganie przepisów ustawy o ograniczeniu prowadzenia działalności gospodarczej prze osoby pełniące funkcje publiczne.

Na początku 2016 CBA prowadziło kontrolę dyrektora szkoły. W trakcie kontroli dyrektor przyznał, że prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą od września 2014 roku uzyskując z niej dochód i prawidłowo rozliczając się z organem podatkowym. To jednak jest niezgodne z ustawą według której osoby pełniące funkcje publiczne, np. takie jak dyrektor szkoły, nie mogą prowadzić własnej firmy. Po rozpoczęciu kontroli dyrektor Zbigniew Miłość zaprzestał prowadzenia działalności.

- Naruszenie tych zakazów powoduje odwołanie ze stanowiska albo rozwiązanie umowy o pracę przez właściwy organ najpóźniej po upływie miesiąca od dnia, w którym organ ten uzyskał taką informację - informuje urząd miasta.

Pełnienie obowiązków dyrektora zostało powierzone wicedyrektorowi szkoły. Nowy dyrektor zostanie wyłoniony w drodze konkursu.

Polub i udostępnij
Czytaj też

CBA powiadomione w sprawie nieprawidłowości CBA powiadomione w sprawie nieprawidłowości

Górnictwo: Zatrzymano byłego dyrektora kopalni. Korupcji ciąg dalszy Górnictwo: Zatrzymano byłego dyrektora kopalni. Korupcji ciąg dalszy

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (8)
.... dupy trąba20.04.2016 1:13

łatwo przyszła i łatwo poszła ta posadka, a dyrektora zgubiła pazerność! Tyle w temacie!

kolega z SP723.03.2016 21:06

Zbyszek trzymaj się.

GOŚĆ 123.03.2016 9:18

A może chodziło o odwrócenie uwagi CBA od innych szkół.

Brr22.03.2016 18:17

Czyli burza w szklance wody. Podejrzewam, że jakiś chrześcijanin chciał zaszkodzić drugiemu chrześcijaninowi. Och, jakie to chrześcijaństwo PiS-owskie.

Janka21.03.2016 15:40

Wspieram wszystkich w te sprawę uwikłanych - dyrektora Miłosia panie wicedyrektorki. Wszystkich.

Gość20.03.2016 21:00

uczciwego człowieka chcą wrobic

Gość20.03.2016 10:29

Może CBA powinno w UM sprawdzić co z projektami dofinansowanymi przez UE?

Pokaż wszystkie opinie (8)