Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 6°
21 marca 2016

Powstało mieszkanie treningowe dla niepełnosprawnych

Powstało mieszkanie treningowe dla niepełnosprawnych
fot. UM Jastrzębie

Przy ulicy Szarych Szeregów powstało mieszkanie chronione treningowe dla osób niepełnosprawnych. Mieszkanie ma służyć osobom, które podejmować będą próby usamodzielnienia się.

Osoby niepełnosprawne, które wprowadzą się do mieszkania będą uczyć się codzienności, począwszy od podstawowych czynności, takich jak higiena, aż po kwestie spędzania wolnego czasu.

- Mieszkańcy mieszkania treningowego chronionego będą przebywać w nim od poniedziałku do piątku, oczywiście również w nocy. Pierwszą grupą, którą bierzemy pod uwagę, są uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej. W godzinach pracy WTZ będą oni przebywać w placówce, a potem przyjeżdżać tutaj i tu spać, i zaczynać dzień - dodaje dyrektor Teresa Jachimowska.

W mieszkaniu znajdują się dwa pokoje, łazienka, kuchnia oraz podpiwniczenie. Lokal jest wyposażone w meble i urządzenia. Pierwsi lokatorzy wprowadzą się do niego już na początku kwietnia.

Mieszkania chronione treningowe dla osób niepełnosprawnych nie są jeszcze zbyt popularne w naszym kraju. Na zachodnie jednak bardzo często niepełnosprawni z nich korzystają.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Magistrat dostosowany dla niepełnosprawnych Magistrat dostosowany dla niepełnosprawnych

Dom Nauki i Rehabilitacji będzie przebudowany Dom Nauki i Rehabilitacji będzie przebudowany

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.

Brak opinii w tym artykule. Bądź pierwszy!