Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 2°-1°
21 marca 2016

Matusiak: Nie widzę żadnego zagrożenia dla demokracji

Matusiak: Nie widzę żadnego zagrożenia dla demokracjiGrzegorz Matusiak i Izabela Kloc podczas obchodów Porozumień Jastrzębskich
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Poseł z Jastrzębia, Grzegorz Matusiak (PiS) w wypowiedzi dla portalu fronda.pl mówi o demokracji, strzelaniu do górników i załatwianiu własnych spraw na własnym podwórku.

Szef Platformy Obywatelskiej, Grzegorz Schetyna niedawno odwiedził Brukselę by nagłośnić m.in. kontrowersyjną sprawę Trybunały Konstytucyjnego. Według Grzegorza Matusiaka, takie zagraniczne wizyty w niczym nie pomagają, a tylko nie potrzebnie eskalują sytuację w Polsce.

- Nie widzę żadnego zagrożenia dla demokracji i dla naszego ustroju, czy też łamania Konstytucji. Uważam, że takie działania jak te pana Schetyny są bezsensowne i stanowią tylko eskalację wrogości w stosunku do władz legalnie wybranych w państwie polskim - mówił Grzegorz Matusiak.

Poseł PiS odniósł się również do strajku pod siedzibą JSW.

- Chciałbym tu wrócić na nasze rodzime podwórko i zapytać pana Grzegorza Schetynę, gdzie on był ze swoimi rezolucjami, kiedy strzelano do górników podczas manifestacji pokojowych pod Jastrzębską Spółką Węglową. Gdzie on wtedy był? - dodaje Matusiak.

Polub i udostępnij
Czytaj też

PiS zażądało ponownego przeliczenia głosów? PiS zażądało ponownego przeliczenia głosów?

Zaginął 35-letni jastrzębianin. Czy ktoś go widział? Zaginął 35-letni jastrzębianin. Czy ktoś go widział?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (20)
Hera28.03.2016 20:48

Panie Matusiak ! Punkt widzenia zależy od miejsca siedzenia ! Jak się jest przy korycie , to trudno dostrzec ciągoty kurdupla do przywłaszczania sobie państwa ! I pan w tym chorym układzie siedzisz po same dziurki w nosie !

KabaretyJakberety24.03.2016 9:30

Jastrzębie przeprasza za posła Matusiaka. Takie tablice powinny być na wszystkich drogach wjazdowych do naszego miasta :)

Rols24.03.2016 0:35

To co Jastrzębianie, w następnych wyborach wybierzecie PO albo .N? Tak im dokopiecie? A w kolejnych znów PiS? I tak w kółko!? Nie widzicie żadnych alternatyw? Oczywiście są też tacy co widzą inaczej niż czarno-biało.

sprawiedliwy23.03.2016 21:06

PIS zachowuje się jakby miał rządzić wiecznie.
Za 3,5 roku będzie zmiana (jeśli nie szybciej) i ci co łamali prawo trafią przed oblicze temidy.
Dziwię się, że tego nie wiedzą.

Karola23.03.2016 11:29

Oto co zrobili głupole mieszkający w tym mieście. Wybrali najgorszego z najgorszych. teraz wstyd się przyznać do swego miasta. Nie tylko do Jastrzębia. Żory też się ośmieszyły. Oto co robią cwaniaki z pod znaku PiS. Rydzyk, Kaczyński, Macierewicz to ich bożki.

rodzic23.03.2016 6:56

Matusiaki też mogą być zagrożeniem dla demokracji. To co robi brak radny to z pewnością nie ma nic wspólnego z demokracją. Znane jest powiedzenie" Kto nie z andrzejem, tego wylejem". Brat poseł lubi się promować w mediach. Tyle w temacie.

Renia22.03.2016 18:12

A my widzimy zagrożenie dopóki PiS jest przy władzy. Tak wmówiliście nierozgarniętym, że wszystko co złe to PO, że oni o niczym innym nie potrafią myśleć. Diabelstwo sekty im nie przeszkadza a PO, do którego mało kto się przychyla ma być głównym wrogiem. Oj, pustogłowy, pustogłowy !

Pokaż wszystkie opinie (20)