Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 9°
23 marca 2016

Szyb Bzie I już połączony z kopalnią

Szyb Bzie I już połączony z kopalnią
fot. Łukasz Wilczyński / jastrzebieonline.pl

Budowany od sześciu lat szyb w Bziu zyskał połączenie z wyrobiskami kopalni Zofiówka. Szyb ma udostępnić jedno z największych złóż węgla koksowego w Europie. Znajduje się tam ponad 900 mln ton węgla.

Tunel do nowego szybu drążono od strony kopalni Zofiówka. Na poziomie 900 metrów pod ziemią drążono połączenie do znajdującego się o ponad 200 metrów niżej szybu z Bzia. Dzięki temu będzie można prowadzić tam prace przygotowawcze, a w przyszłości eksploatacyjne.

Aktualnie trwa wykonywanie wlotu i obejścia szybu. Kolejnym etapem będzie drążenie rząpia oraz wykonanie korka dennego szybu. Dopiero wtedy ostatecznie zakończą się prace nad drążeniem szybu.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Przerwano Walne Zgromadzenie JSW. Będzie 1 mld zł kredytu? Przerwano Walne Zgromadzenie JSW. Będzie 1 mld zł kredytu?

Zmiany we władzach Jastrzębskiej Spółki Węglowej Zmiany we władzach Jastrzębskiej Spółki Węglowej

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (4)
maniek7424.03.2016 20:04

do ordon-odgrodzic jastrzebie zasiekami granice zaminowac zobaczymy co bedzie

Ordon24.03.2016 16:03

Najgłupsza inwestycja w Jastrzębiu, jaka mogła być. Szkody górnicze kwalifikujące Jastrzębie, jako całkowicie zapadnięte miasto, tylko po to aby mieszkańcy okolicznych miast i miasteczek mogli mieć pracę w Jastrzębiu.

Gość24.03.2016 8:30

Jest węgiel, nie ma kupców.

rolnik23.03.2016 14:14

akcje w górę :)