Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 6°
23 marca 2016

Oddaj sprzęt i zgarnij sadzonki roślin

Oddaj sprzęt i zgarnij sadzonki roślin
fot. UM Jastrzębie

Gminny Punkt Zbierania Odpadów Niebezpiecznych na ulicy Dworcowej 17D przyjmuje nieodpłatnie odpady, np. tonery, baterie, sprzęt RTV i AGD. W zamian za zużyty sprzęt można otrzymać m.in. sadzonki roślin i krzewów ozdobnych czy żarówki energooszczędne.

GPZON przyjmuje: świetlówki, baterie i akumulatory, tonery i tusze, sprzęt elektroniczny i elektryczny, sprzęt RTV i AGD, przeterminowane leki, przepracowane oleje i paliwa, opakowania po aerozolach, środki ochrony roślin, martwe zwierzęta, farby, lakiery, zużyte opony, nośniki magnetyczne (CD, VHS, dyskietki), odpady wielkogabarytowe (meble, dywany, rowery itp.), opakowania z papieru i tektury, opakowania ze szkła, opakowania z tworzyw sztucznych.

Nie przyjmowane są odpady o nieokreślonym składzie, zmieszane lub zanieczyszczone, a także odpady remontowe i instalacyjne (np. wanny, szyby, płyty gipsowe, rynny, dachówki, rury).

- W ramach promowania i nagradzania postaw ekologicznych osoby przekazujące odpady do Gminnego Punktu Zbierania Odpadów Niebezpiecznych mogą otrzymać: żarówki energooszczędne, torby na zakupy, narzędzia, worki do segregacji odpadów, cebulki oraz sadzonki roślin i krzewów ozdobnych - informuje Urząd Miasta.

Punkt czynny jest od poniedziałku do piątku od 7:30 do 17:00 oraz w soboty w godz. 8:00 do 12:00. Odpady dostarczone do GPZON muszą być posegregowane i nie mogą być zanieczyszczone innymi odpadami.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Zbierają niepotrzebne choinki świąteczne Zbierają niepotrzebne choinki świąteczne

Będą kontrole składowisk odpadów w mieście? Będą kontrole składowisk odpadów w mieście?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (3)
Ania27.03.2016 12:49

Do goscia .Czyli nic nie robisz w swoim zyciu bezinteresownie ..A wiec tłumacze po to aby chronic przyrodę , swiat w ktorym zyjesz .Powodów jest mnóstwo, ale ty i tak tylko cos za coś:(

Gość24.03.2016 9:26

Szkoda, że nie napisali, że otrzymanie nagrody uzależnione jest od wagi oddawanych odpadów. Pojechałem z 3 tonerami, a facet mnie wyśmiał, bo" to waży tyle co nic". To po co tam jeździć, tracić czas i paliwo...?

Artur24.03.2016 5:29

CD to nośnik optyczny, nie magnetyczny.