Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
25 marca 2016

Nadchodzą lepsze czasy dla JSW? Wiceminister jest dobrej myśli

Nadchodzą lepsze czasy dla JSW? Wiceminister jest dobrej myśli
fot. Rafał Mączyński / jastrzebieonline.pl

Wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski uważa, że do czerwca tego roku Jastrzębska Spółka Węglowa ustabilizuje swoją sytuację finansową i sprosta wymogom porozumienia z bankami.

- Kontynuujemy proces restrukturyzacji JSW, obniżenia kosztów, i faktycznie, po ostatnich spotkaniach, zaczynamy się bilansować. To dobra wiadomość - zapewniał Tobiszowski.

Według wiceministra okres maja i czerwca jest tym czasem, kiedy JSW zacznie wychodzić na prostą. Już teraz JSW próbuje przyspieszyć pewne kwestie sprzedaży węgla, by zdążyć na czas ze swoimi zobowiązaniami.

- Z pewnością nie jest tak, że "ratujemy trupa" - podkreślił wiceminister.

Od niedawna akcje spółki powoli, ale systematycznie notują wzrost. Dziś wartość jednej to 12,55 zł. 22 marca wynosiła już 13,14 zł i była najwyższa od początku roku.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Będzie wzrost płac w Jastrzębskiej Spółce Węglowej? Będzie wzrost płac w Jastrzębskiej Spółce Węglowej?

JSW rozważa (znowu) emisję akcji JSW rozważa (znowu) emisję akcji

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (23)
Vot07.04.2016 20:42

>>>koziołek33
Jak ci się nie chce robić to się zwolnij lebrze. Pod każdym tematem związanym z górnictwem tutaj i na jasnecie, pod różnym nickami jęczysz tylko o tych urlopach.

Tyran31.03.2016 9:00

Dzisiejsi ministrowie i wiceministrowie to ludzie partyjni. Fachowcami na pewno nie są. Pan Grzegorz Tobiszowski udowadnia tą tezę. Jego wypowiedź to rodzaj pocieszania górników i dawania znaku "myślimy o was, towarzysze". Tylko, nie wiadomo jakie jest to myślenie. Ale wątpię, czy jest to myślenie pozytywne. Górnicy, to tylko jedna z kart w politycznej zabawie rządzących. Nic więcej.

Przypominacz29.03.2016 10:53

Nie należy zapominać, ze ceny węgla na rynkach światowych są niskie. Wydobycie węgla w naszych kopalniach jest drogie. Pomijając już utrzymywanie ogromnego stada kosztownych darmozjadów z związków zawodowych, bardzo trudno jest konkurować z górnictwem w ubogich krajach, gdzie bezpieczeństwo nie jest tak ważne jak wydobycie z pokładów znajdujących się na mniejszych głębokościach. Wciąż podsycana jest nienawiść do górników. To jest celowe działanie i powinno być karane. Ale, jeśli to politykom pasuje, to nigdy nie będzie.

Gość29.03.2016 8:21

Troll bagienny, jak można sprawnie zarządzać firmą, w której działa ponad 50 związków zawodowych? Wiele decyzji musi być uzgodnionych ze wszystkimi związkami, więc praktycznie jest to niemożliwe. Zarząd ogranicza się więc do gaszenia pożarów i trwaniu możliwie długo, bo zarobki są niezłe.

My28.03.2016 21:20

Kurczę poczekajmy może akurat... Przecież ciagle zle nie może być. Z miesiąca na miesiąc mam stracha czy oplace wszystkie rachunki. Ale trzeba być dobrej myśli. Pozdrawiam!!

PiS-owi27.03.2016 18:03

PiS-owiacy i ich współpracownicy jak związkowcy z Solidarnosci mają jedną i tą samą taktykę, która przestała działać. Swoje wady i błędy przypisują innym.

troll bagiennytroll bagienny27.03.2016 17:27

Menagerowie , którzy nie posiadają odpowiednich kompetencji interpersonalnych , stanowić będą hamulec postępu , a drogę transformacji uczynią długą i wyboistą , zaś zarządzane przez nich firmy nie spełnią oczekiwań organizacji na miarę XXI wieku.

Pokaż wszystkie opinie (23)