Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 -2°-3°
EkoOkna
7 kwietnia 2016

Będzie wybieg dla psów? Miasto szuka terenu

Będzie wybieg dla psów? Miasto szuka terenu
fot. wybiegidlapsow.pl

Już od kilku lat nagłaśniany jest problem psów, a dokładniej psich odchodów. Jednym z pomysłów na ograniczenie tego typu niepożądanych zachowań jest stworzenie wybiegów dla psów. Miasto szuka teraz terenu, gdzie można by taki wybieg wybudować. 

Podczas ostatniej sesji rady miasta, Piotr Szereda (PiS) zwrócił uwagę na problem psich odchodów, które zalegają na ulicach, chodnikach i trawnikach. Często pojawiają się również na placach zabaw. Radny chce, by miasto wybudowało wybiegi dla psów, najlepiej na każdym osiedlu i sołectwie. Miały by służyć m.in. zmniejszaniu zanieczyszczenia zieleni miejskich.

Okazuje się, że miasto szuka terenów, który mogłyby posłużyć jako wybiegi. Teren musiałby być odpowiednio duży, żeby psy mogły się wybiegać. Taki wybieg byłby ogrodzony, a wewnątrz mogłyby się znaleźć zabawki i atrakcje dla czworonogów. Nie pojawią się tam jednak kosze na odchody, ponieważ zgodnie z prawem, psie odchody można wyrzucać w woreczkach do normalnych koszy na śmieci.

- Na razie szukamy takiego terenu w jarze na ulicy Turystycznej. Czy wybiegi pojawią się jeszcze gdzieś? Na razie nie wiemy, ponieważ musimy znaleźć odpowiednie miejsca - mówi prezydent miasta, Anna Hetman.

Średni koszt nie dużego wybiegu dla psów to około 40-60 tysięcy złotych.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Patrole mieszkańców sprawdzą czy sprzątasz po psie Patrole mieszkańców sprawdzą czy sprzątasz po psie

JSW: Posiłek na stołówce zamiast flapsów? JSW: Posiłek na stołówce zamiast flapsów?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (35)
Karolina06.06.2016 11:07

Najwięcej oczywiście wypowiadają się ci którzy psów nie mają :) Czym przejmują się ludzie w blokach, że ktoś ma dużego psa i on na pewno jest groźny i zrobi im krzywdę, a to nie jest tak. Te psy często potrzebują więcej ruchu i są pobudzone a gdzie mają z niego skorzystać jak nie własnie na takim ogrodzonym terenie. Proszę zwrócić uwagę że te psy zazwyczaj własnie są szkolone i nie załatwiają się na chodnikach jak te małe pyrtki które wychodzą na spacer na 2 minuty pod klatkę, bo ludziom wydaje się że kupią mała maskotkę i wyjdą z nią na minutkę załatwi się i do domu :/ stają i patrzą jak wącha teren przy klatce żeby się załatwić zamiast nauczyć go zaprowadzać na polankę dalej gdzie nikt nie chodzi

d11.04.2016 14:58

do normalnych koszy na śmieci tzn. do małych przy chodnikach, alejkach itp.? :)

hudingz08.04.2016 22:56

Zawsze wiedziałem że to miasto powinno od dawna nzywać sie Dog City,psie lobby rządzi a wiadomo to są wyborcy ,niektórzy właściciele psów są gorsi od nich samych,a skate park to już dawno dog park,ale co tam psiarze rządza ,a straż wiejska co robi przyjeżdża robi rundke wokoło parkingu i tyle ich widzieli,a psy i ich właściciele tak ok godz 16 robią sobie przemarsz dog parkiem,a psy puszczone samopas bez kagańców i smyczy,codziennie tak jest,młodzież powinna sama zrobić z tym porzádek bo niedługo trzeba będzie postawić znak zakaz wchodzenia ludzi

Wioleta08.04.2016 20:29

Ale niestety jakoś będą tam musieli dojść. Juz teraz kiedy wyprowadzają psy na nazywaną przez mieszkańców pobliskich bloków tzw.zasraną polankę, chodzą z pupilami bez smyczy całym chodniczkiem przeznaczonym dla pieszych, rowerów itp.A kiedy wybieg dla psow bedzie ATRAKCJĄ dla właścicieli innych pieskow z innych ulic to skate park nie bedzie już miejscem dla rodzin z dziećmi. Takie miejsce powinno być ale nie w jarze na ul. Turystycznej. Myśle, ze na temat zachowań psów w takich dużych skupiskach ludzi piwinien wypowiedziec sie rowniez weterynarz.

do Wioleta08.04.2016 10:49

A czytać potrafisz? Teren ma być ogrodzony co zresztą widać na zdjęciu. Jak więc pies wleci Ci pod rower? I tak tam ludzie chodzą z psami to teraz przynajmniej będą mieć zabezpieczony teren....

Wioleta08.04.2016 10:15

Jar na ul. Turystycznej powstał z ideą o zagwarantowaniu bezpieczeństwa i rozrywki dla dzieci i młodzieży. Jak Pani Prezydent zamierza zagwarantować bezpieczeństwo rowerzystom, osobom jeżdżącym na rolkach i deskach, dzieciom bawiącym się na trawniku piłką. Już teraz psy na Skate Parku chodzą bez kagańców oraz smyczy, a czerwone kosze na odchody tylko upewniają właścicieli psów, że to jest właściwe miejsce dla czworonożnych przyjaciół.

TAK NIE JEST:
PSY OD HAŁASÓW, NATŁOKU LUDZI I BODŹCÓW SĄ POBUDZONE- BIEGAJA ZA DZIEĆMI I TYLKO CZEKAĆ NA TRAGEDIE.

KTO BĘDZIE ZA TO ODPOWIADAŁ.
kto odpowie za uszkodzenia ciała w wyniku zderzenia rowerzysty z psem , za ugryzienia, za strach dzieci gonionych przez psy.
Miejsce stworzone w taki sposób nie jest przeznaczone dla zwierząt.

MAM NADZIEJĘ, ŻE URZĄD MA BARDZO DOBRE UBEZPIECZENIE BO ZA KAŻDY INCYDENT Z PSAMI BĘDZIE ODPOWIADAŁ URZĄD I PANI PREZYDENT.

miś08.04.2016 7:55

głupie gadanie - straż miejska ma ganiać właścicieli psów co nie sprzątają? specjalne wybiegi budować na każdym osiedlu? pan (s)radny chyba ze swojej kieszeni wyłoży. 60 tyś pomnóżcie przez ilość osiedli (i sołectw)! A może po prostu zwracajmy uwagę sąsiadom, którzy nie sprzątają?! kto z nas zwraca uwagę. Przyzwyczailiśmy się, żeby to "ktoś" za nas rozwiązywał takie problemy! Ale to kochani kosztuje. Więc trzeba byłoby podatki podnieść. Ktoś chętny, by płacić więcej? Więc może lepiej trochę odwagi i zwróćmy uwagę leniuchom

Pokaż wszystkie opinie (35)