Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 2°
8 kwietnia 2016

Miał w piwnicy 730 paczek nielegalnych papierosów

Miał w piwnicy 730 paczek nielegalnych papierosów
fot. KMP Jastrzębie-Zdrój

Policjanci zatrzymali 72-latka, który nielegalnie sprzedawał papierosy bez polskich znaków akcyzy. Jastrzębianin uczynił sobie stałe źródło dochodów ze sprzedaży. Straty z tytułu uszczuplenia podatkowego oszacowano na 12 000 zł.

Policjanci z wydziału kryminalnego otrzymali informację o nielegalnych papierosach trzymanych w jednej z piwnic na osiedlu Pionierów. Okazało się, że właścicielem nielegalnego towaru jest 72-letni jastrzębianin. W piwnicy znaleziono 730 paczek papierosów bez akcyzy.

- Wszystko wskazuje na to, że z nielegalnego procederu mężczyzna uczynił sobie stałe źródło dochodu. Policjanci wyliczyli, że wartość uszczuplenia należności podatkowych na rzecz Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconej akcyzy wynosi ponad 12 tysięcy złotych - informuje policja.

Teraz jastrzębianinowi grożą 3 lata więzienia oraz dotkliwe kary finansowe.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Biegał półnagi po ulicy. Został skuty kajdankami Biegał półnagi po ulicy. Został skuty kajdankami

Złodzieje grasują na FB i kradną. Co na to Policja? Złodzieje grasują na FB i kradną. Co na to Policja?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (9)
Daniel19.04.2016 13:17

No i akcyza podstawa ponad 16 zł za paczkę. To papierosy po 32zl a tego juz nie rozumiem. Ktoś nas tu oszukuje.

Daniel19.04.2016 11:58

Papierosy po 16 zł jak na oczy takich nie widziałem. Jak oni to wyliczyli jak te papierosy pewnie po 4 zł ze wschodu. Nie rozumiem tych wyliczeń.

zołza z zofiówki11.04.2016 18:49

Brawo staruszek,brawo Duduś :)

Mieszkaniec P11.04.2016 15:34

A jaką miał emeryturę. Jeśli nas oszukuje i okrada rząd, to dlaczego obywatel nie ma prawa? Również z akcyzy jest dotowany kościół i wiele instytucje i ludzi, którzy nie powinni być wspomagani.
Odczepcie się od mojego sąsiada.

Duduś11.04.2016 6:04

72 latek dorabiał do renty albo emerytury i dzielni policjanci złapali przedsiębiorczego staruszka, który nie wyciągał ręki do państwa o dodatkowe pieniądze, wspomagał tych, co mają za małą wypłatę, żeby starczyło dla wszystkich i staruszek też wspomagał budżet dorobionymi pieniędzmi, bo przecież nie wyekspediował tego do raju podatkowego. No, ale Państwu zabrakło tych 12 tys.zł.,żeby wspomóc za....ny kościół milionowymi dotacjami a emerytów złotówkowymi "podwyżkami".
Olać takie Państwo...... Brawo staruszek!!!! Wszyscy uciekajmy do podziemia. Niedługo wszyscy będziemy płacili za pomniki smoleńskie, świątynie na każdej ulicy, dodatkowe lekcje religii i dodatkowe siły do ścigania zgwałconych kobiet, które nie chcą rodzić dzieci.....A gweałciciel odstanie w zawieszeniu.....

Gość09.04.2016 3:42

jakby samochód komuś ukradli to by nie znaleźli, ale parę paczek fajek dzielnie wytropili, jeeees, sukces, heheh, jeszcze się tym chwalą, jak dzieciaki....

Gość08.04.2016 14:47

A, 730 paczek. Przedtem było 73.

Pokaż wszystkie opinie (9)