Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 3°-4°
8 kwietnia 2016

Miał w piwnicy 730 paczek nielegalnych papierosów

Miał w piwnicy 730 paczek nielegalnych papierosów
fot. KMP Jastrzębie-Zdrój

Policjanci zatrzymali 72-latka, który nielegalnie sprzedawał papierosy bez polskich znaków akcyzy. Jastrzębianin uczynił sobie stałe źródło dochodów ze sprzedaży. Straty z tytułu uszczuplenia podatkowego oszacowano na 12 000 zł.

Policjanci z wydziału kryminalnego otrzymali informację o nielegalnych papierosach trzymanych w jednej z piwnic na osiedlu Pionierów. Okazało się, że właścicielem nielegalnego towaru jest 72-letni jastrzębianin. W piwnicy znaleziono 730 paczek papierosów bez akcyzy.

- Wszystko wskazuje na to, że z nielegalnego procederu mężczyzna uczynił sobie stałe źródło dochodu. Policjanci wyliczyli, że wartość uszczuplenia należności podatkowych na rzecz Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconej akcyzy wynosi ponad 12 tysięcy złotych - informuje policja.

Teraz jastrzębianinowi grożą 3 lata więzienia oraz dotkliwe kary finansowe.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Uwaga! Jest ślisko! Uwaga! Jest ślisko!

Pijana nastolatka leżała na ławce Pijana nastolatka leżała na ławce

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (9)
Daniel19.04.2016 13:17

No i akcyza podstawa ponad 16 zł za paczkę. To papierosy po 32zl a tego juz nie rozumiem. Ktoś nas tu oszukuje.

Daniel19.04.2016 11:58

Papierosy po 16 zł jak na oczy takich nie widziałem. Jak oni to wyliczyli jak te papierosy pewnie po 4 zł ze wschodu. Nie rozumiem tych wyliczeń.

zołza z zofiówki11.04.2016 18:49

Brawo staruszek,brawo Duduś :)

Mieszkaniec P11.04.2016 15:34

A jaką miał emeryturę. Jeśli nas oszukuje i okrada rząd, to dlaczego obywatel nie ma prawa? Również z akcyzy jest dotowany kościół i wiele instytucje i ludzi, którzy nie powinni być wspomagani.
Odczepcie się od mojego sąsiada.

Duduś11.04.2016 6:04

72 latek dorabiał do renty albo emerytury i dzielni policjanci złapali przedsiębiorczego staruszka, który nie wyciągał ręki do państwa o dodatkowe pieniądze, wspomagał tych, co mają za małą wypłatę, żeby starczyło dla wszystkich i staruszek też wspomagał budżet dorobionymi pieniędzmi, bo przecież nie wyekspediował tego do raju podatkowego. No, ale Państwu zabrakło tych 12 tys.zł.,żeby wspomóc za....ny kościół milionowymi dotacjami a emerytów złotówkowymi "podwyżkami".
Olać takie Państwo...... Brawo staruszek!!!! Wszyscy uciekajmy do podziemia. Niedługo wszyscy będziemy płacili za pomniki smoleńskie, świątynie na każdej ulicy, dodatkowe lekcje religii i dodatkowe siły do ścigania zgwałconych kobiet, które nie chcą rodzić dzieci.....A gweałciciel odstanie w zawieszeniu.....

Gość09.04.2016 3:42

jakby samochód komuś ukradli to by nie znaleźli, ale parę paczek fajek dzielnie wytropili, jeeees, sukces, heheh, jeszcze się tym chwalą, jak dzieciaki....

Gość08.04.2016 14:47

A, 730 paczek. Przedtem było 73.

Pokaż wszystkie opinie (9)