Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 -2°-3°
EkoOkna
13 kwietnia 2016

JSW sprzedaje teren po byłym Diamencie

JSW sprzedaje teren po byłym Diamencie
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Jastrzębska Spółka Węglowa szukając oszczędności sprzedaje nie tylko ośrodki wypoczynkowe czy flotę samochodów, ale również tereny w których jest posiadaniu. Jednym z nich jest teren po byłym hotelu Diament. Cena wywoławcza to prawie 4 mln zł.

Niedawno JSW po raz kolejny ogłosiła sprzedaż swoich nieruchomości. Chodzi między innymi o hotel Różany Gaj warty blisko 25 mln zł. Teraz spółka chce sprzedać również teren po hotelu Diament w Jastrzębiu-Zdroju. Hotel oraz teren należący do niego JSW kupiła pod koniec 2011 roku za kwotę 4,5 mln zł. Cena wywoławcza terenu o powierzchni 1,6815 ha to 3,81 mln zł. Pierwszy przetarg już się odbył, ale nie było chętnych. Drugi zaplanowano na 12 maja.

Jeszcze jakiś czas temu nieoficjalnie mówiło się, że miast może nabyć ten teren, na przykład z przeznaczeniem na aquapark. Tak się jednak nie stanie. Budżet Jastrzębia-Zdroju podobnie jak spółki, nie jest w najlepszej kondycji i taki wydatek nie jest możliwy.

- Działka posiada atrakcyjną lokalizację i mamy nadzieję, że znajdzie się inwestor, który wpisze się w koncepcję miasta - mówi Anna Hetman, prezydent miasta.

Przypomnijmy, że spółka kupiła Diament, bo chciała na tym terenie wybudować biurowiec. Sytuacja finansowa JSW jednak na to nie pozwoliła i teraz spółka zmuszona jest sprzedać atrakcyjny teren.

Jastrzębska Spóła Węglowa wyprzedaje również samochody. Jest to pięć sztuk samochodów Skoda Octavia.

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW: Wirtualna rzeczywistość  JSW: Wirtualna rzeczywistość

Będzie wzrost płac w Jastrzębskiej Spółce Węglowej? Będzie wzrost płac w Jastrzębskiej Spółce Węglowej?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (12)
hejk19.04.2016 0:06

kolej to nie w gestii miasta, są pieniądze unijne na to i trzeba je wydać, a zrobi to województwo, własnie remontują linię z Orzesza do Tych, bo Tychy się o to postarały. Czy Jastrzębie się postara? Natomiast nie opowiadajcie mi bajek, że miasto nie ma 4 mln., nie żartujcie sobie, to tak jak byście powiedzieli, że nie macie na nowe kapcie 10 zł raz do roku, zresztą sprawdźcie ile płacicie za wywóz śmieci. Mniej imprezek, a będą 4 mln.

AleDomAleDom18.04.2016 17:18

Znowu ta sama osoba używa mojego nicku (to widać po sposobie pisania). No, ale jeżeli już się wypowiadam: Faktem jest, że przydałby się aquapark i że to miejsce się do tego nadaje (bliskość lodowiska, hali, kąpieliska). Niestety - faktycznie miasto nie ma pieniędzy (a p. Prezydent zamierza pchać się w bezbiletową komunikację, ale tu już inna kwestia) i są ważniejsze rzeczy do zrobienia (remont ulic, chodników, ściągnięcie tu jakiegoś inwestora spoza branży węglowej, cywilizowane połączenie z Katowicami, kolej pasażerska). Chciałbym żeby tam powstało coś innego niż kolejny market (Biedronka i Lidl już są po drugiej stronie ulicy), ale szanse na to są małe.

do AleDom15.04.2016 21:40

tyle pustych lokali handlowych jest w mieście, ze zaczyna ono przypominać Czeczenię po wojnie - kolejny market to kolejne puste pawilony.

AleDom 15.04.2016 14:10

Mi może być i kolejny Market w typu Biedronki lub np jak w Żorach Auchan albo ostateczne tez może postać Hipermarket Tesco - takie jak jest w Rybniku - taki obiekty powinni mieć przynajmniej ok 40 tys m 2 takie co w naszym Miejscie powinno postać , to jest dobre rozwiązanie
A po co basen - i tak z basenu nikt nie korzysta - po co wydawać , kasę na coś na co nie będzie dużo osób korzystało z tego , a wiadomo z sklepów to każdy korzysta

Hajer13.04.2016 23:05

To sie nie dzieje... wydac tyle pieniedzy na ruine, zainwestowac w wyburzenie a pozniej sprzedawac ponizej kosztow zakupu. Chyba ze wczesniej to bylo ukartowane i kupila to spolka aby wyczyscic teren i jakiemus kolesiowi z ukladu sprzedac aby mogl wejsc na czystu, uzbrojony teren...

menel13.04.2016 19:48

takie interesy to tylko jaro z. robi

jastrzębianin13.04.2016 16:19

Interes ,,złoto" 4,5 za kupno ok. 2 za wyburzenie, sprzedamy za 4 . Brawo.

Pokaż wszystkie opinie (12)