Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 21°17°
Poseł Gadowski Sprawozdanie
14 kwietnia 2016

Remontują dawną szkołę dla imigrantów? To plotka

Remontują dawną szkołę dla imigrantów? To plotka
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Nasze miasto przygotowuje się do remontu budynku po dawnej szkole na ulicy Szkolnej. Wśród mieszkańców narasta niepokój, bo pojawiły się informacje, że budynek remontowany jest, by przyjąć imigrantów. To jednak nieprawda.

Chodzi o budynek szkoły, który od kilku lat stoi niezagospodarowany. Miasto przygotowuje się powoli do remontu, ale najpierw musi czekać na środki na termomodernizację. Do władz miasta oraz do naszego portalu w ostatnim czasie dochodziły informacje o mieszkańcach, którzy dziwili się dlaczego budynek jest remontowany na potrzeby jednej rodziny imigrantów, którą Jastrzębie miało przyjąć. Informacja jest jednak całkowitą nieprawdą, bo nasze miasto imigrantów nie przyjmie.

- To jest plotka. Żadnych imigrantów nie będziemy przyjmować. Jeden lokal, który był wstępnie zarezerwowany dla jednej rodziny imigrantów został przeznaczony na rodzinę repatriantów ze wschodu - mówi Anna Hetman, prezydent miasta.

Do wyremontowanego budynku ma się przenieść Zespół Szkół Specjalnych nr 10. Obiekt ma być przystosowany dla osób niepełnosprawnych.

Polub i udostępnij
Mali Giganci
Czytaj też

Dlaczego przerwano remont szkoły? Dlaczego przerwano remont szkoły?

Szkoła Podstawowa nr 17 w rozsypce Szkoła Podstawowa nr 17 w rozsypce

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (14)
AleDomAleDom23.04.2016 16:08

@Gość z 18.04.2016 23:28: A mało to nagród przywieźli uczniowie Sobieskiego z międzynarodowych targów i konkursów w ciągu ostatnich kilku lat? Czy nie uczy tam nauczyciel roku 2014? Sobieski przez swoją działalność promuje Jastrzębie w Polsce i na świecie a wygląda jak wygląda. Wygląd zewnętrzny + generalny remont basenu by się przydał, w dalszej kolejności remont wnętrza (który powoli się dokonuje).

Gość18.04.2016 23:28

Sobieski utytuowany w konkursie z gazety i z etgo powody trzeba go remontować ?? BUAHAHAHA

Daniel18.04.2016 22:18

To nie plotka a nazwa szkoły od teraz ISIS.

zołza z zofiówki18.04.2016 12:36

Niepełnosprawni imigrańci?
Jakoś nie wierzę w zapewnienia naszej Pani Prezydent.

Gość16.04.2016 5:03

Będzie tam urządzony grill oraz tańce

KLASA D14.04.2016 22:14

Żal patrzeć jak była "11" się rozpada. A kiedyś tam nie było miejsc w klasach!!!

App14.04.2016 16:52

A co w końcu ze szkołą na ul Kaszubskiej? też niszczeje pytam dlaczego pani prezydent

Pokaż wszystkie opinie (14)