Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
25 kwietnia 2016

Prawie 360 skontrolowanych kierowców. Dwóch pijanych

Prawie 360 skontrolowanych kierowców. Dwóch pijanych
fot. KMP Jastrzębie-Zdrój

W sobotę policjanci z Jastrzębia prowadzili akcję "Trzeźwość". Na 359 skontrolowanych w naszym mieście kierowców, dwóch okazało się prowadzić na podwójnym gazie. Grozi im teraz utrata prawa jazdy i więzienie.

Pierwszy amator kieliszka został zatrzymany do kontroli około godz. 22:00 na ulicy Komuny Paryskiej. Policjanci od razu wyczuli woń alkoholu. Kierowca jednak nie był w stanie poddać się badaniu na alkomacie, wobec czego zdecydowano o pobraniu mu krwi.

Drugi pijany kierowca wpadł w ręce policjantów godzinę później na ulicy Jagiełły. Badanie wykazało w organizmie kierowcy 1,5 promila alkoholu. Obu kierowcom grozi utrata prawa jazdy oraz nawet 2 lata więzienia.

- Aby uniemożliwić nieodpowiedzialnym osobom podobne zachowania w przyszłości, jastrzębska drogówka zapowiada, że tego typu akcje będą kontynuowane - informuje policja.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Policja: "Rzetelnie naliczono punkty karne" Policja: "Rzetelnie naliczono punkty karne"

3-letnie dziecko błąkało się wieczorem w Szerokiej 3-letnie dziecko błąkało się wieczorem w Szerokiej

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (2)
Annc25.04.2016 12:33

Za jazde 55km/h w terenie zabudowanym nie grozi Ci ani mandat, ani pouczenie (wedle obowiazujacych przepisow - 10km/h zapasu)

Kierowca25.04.2016 11:58

Należy kontynuować takie akcje. Również łapać tych, którzy jeżdżą za szybko. Ale z zachowaniem rozsądku. Za jazdę 55km/godzinę powinno grozić pouczenie.