Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 2°
25 kwietnia 2016

Prawie 360 skontrolowanych kierowców. Dwóch pijanych

Prawie 360 skontrolowanych kierowców. Dwóch pijanych
fot. KMP Jastrzębie-Zdrój

W sobotę policjanci z Jastrzębia prowadzili akcję "Trzeźwość". Na 359 skontrolowanych w naszym mieście kierowców, dwóch okazało się prowadzić na podwójnym gazie. Grozi im teraz utrata prawa jazdy i więzienie.

Pierwszy amator kieliszka został zatrzymany do kontroli około godz. 22:00 na ulicy Komuny Paryskiej. Policjanci od razu wyczuli woń alkoholu. Kierowca jednak nie był w stanie poddać się badaniu na alkomacie, wobec czego zdecydowano o pobraniu mu krwi.

Drugi pijany kierowca wpadł w ręce policjantów godzinę później na ulicy Jagiełły. Badanie wykazało w organizmie kierowcy 1,5 promila alkoholu. Obu kierowcom grozi utrata prawa jazdy oraz nawet 2 lata więzienia.

- Aby uniemożliwić nieodpowiedzialnym osobom podobne zachowania w przyszłości, jastrzębska drogówka zapowiada, że tego typu akcje będą kontynuowane - informuje policja.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Złodziej alkoholu wpadł na gorącym uczynku Złodziej alkoholu wpadł na gorącym uczynku

Biegał półnagi po ulicy. Został skuty kajdankami Biegał półnagi po ulicy. Został skuty kajdankami

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (2)
Annc25.04.2016 12:33

Za jazde 55km/h w terenie zabudowanym nie grozi Ci ani mandat, ani pouczenie (wedle obowiazujacych przepisow - 10km/h zapasu)

Kierowca25.04.2016 11:58

Należy kontynuować takie akcje. Również łapać tych, którzy jeżdżą za szybko. Ale z zachowaniem rozsądku. Za jazdę 55km/godzinę powinno grozić pouczenie.