Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 6°
27 kwietnia 2016

Akcje JSW w górę. Dawno nie było tak dobrze

Akcje JSW w górę. Dawno nie było tak dobrze
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Ponad 19 złotych za akcje Jastrzębskiej Spółki Węglowej - tyle jeszcze wczoraj wynosiła wycena akcji JSW na giełdzie. Z tak wysoką wartością akcji mieliśmy do czynienia ostatnio w marcu 2015 roku. 

Od lutego ceny akcji JSW powoli, ale systematycznie zyskują na wartości. W połowie kwietnia wzrost przyspieszył i 26 kwietnia cena jednej akcji wynosiła 19,09 zł. To pierwsza tak wysoka wycena od roku. W środę cena zmalała do 17,91 zł.

Jeszcze w styczniu akcje kosztowały poniżej 9 złotych. To oznacza, że od początku roku akcje podwoiły swoją wartość. Na razie akcje, zgodnie z przewidywaniami, systematycznie rosną. Według analityków notowania JSW nadal powinny rosnąć.

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW sprzeda koks za 2,1 mld zł JSW sprzeda koks za 2,1 mld zł

Górnicy pilnują skrócenia czasu pracy Górnicy pilnują skrócenia czasu pracy

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (5)
19zł to dobrze28.04.2016 18:36

Górnicy akurat nie mają nic do gadania odnośnie cen akcji. Dostali je za darmo, więc nawet gdyby sprzedali je za 1zł to jest to ich zysk nie wliczany do wypłaty. A jak ktoś kupił akcje za 135zł i trzyma je tyle lat to nie wie czym są akcje. Do trzymania w długim okresie czasu to są obligacje, akcje służą do działań krótkoterminowych. Jeśli kupuję akcje za 135 i widzę że utrzymuje się trend spadkowy to je sprzedaje jak najszybciej powiedzmy gdy były za 95. Traktuje to jako nie udaną inwestycję i skupiam się na innych działaniach.

Gość28.04.2016 8:19

W Peabody Energy wydobywającej 250 mln ton węgla pracuje mniej górników, niż w polskim górnictwie jest działaczy związkowych.

menel27.04.2016 16:03

TO Się górnikom w d...ch po przewraca od tego dobrobytu he he

Górnik27.04.2016 9:11

Obawiam się, że ktoś grzebie przy akcjach. Wszyscy wiedzą, że nie ma żadnych szans na zyski. Na rynkach światowych cena węgla jest niska i nic nie wskazuje żeby była większa. Nasz węgiel kosztuje więcej i trudno jest oczekiwać obniżenia tej ceny. Czy głębiej są złoża węgla, tym koszt wydobycia musi być większy. A do ceny wydobycia trzeba dołożyć koszt utrzymania darmozjadów czyli związkowców wszelkiej maści. Oni powinni być utrzymywani ze składek członków związków. JSW szuka sposobów obniżenia kosztów. To wyraźnie jest odczuwane. Związkowcy są poza tym. Nadal żyją wygodnie udając, że coś robią.

19 zł - dobrze?27.04.2016 7:58

Powiedzcie to górnikom i reszcie, która zaopatrzyła się w akcje za 135 zł....