Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
2 maja 2016

Jas-Mos do restrukturyzacji. JSW odda część kopalni

Jas-Mos do restrukturyzacji. JSW odda część kopalni
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Jastrzębska Spółka Węglowa przekaże część kopalni Jas-Mos do Spółki Restrukturyzacji Kopalń. Razem z majątkiem kopalni do nowej spółki przejdzie około 2500 pracowników.

O planach restrukturyzacji mówiło się już od dłuższego czasu. Pod koniec kwietnia prezes JSW, Tomasz Gawlik poinformował, że część byłej kopalni Jas-Mos zostanie przekazana do SRK. Chodzi o tę część, gdzie kończy się opłacalność wydobycia węgla (około 60% powierzchni).

Do Spółki Restrukturyzacji Kopalń przejdzie około 2500 osób. Przejścia będą dobrowolne, a na odejście pracownika musi zgodzić się pracodawca. Górnicy będą mogli skorzystać z urlopów górniczych lub jednorazowych odpraw.

Nie ma planów przekazania do SKR innych aktywów JSW.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Będzie wzrost płac w Jastrzębskiej Spółce Węglowej? Będzie wzrost płac w Jastrzębskiej Spółce Węglowej?

JSW rozważa (znowu) emisję akcji JSW rozważa (znowu) emisję akcji

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (19)
Inwestor06.05.2016 12:06

Nie żal mi was, wcześniej strajki ogromne straty a teraz godzicie się na wszystko co wam dają.

elew06.05.2016 8:49

CZEKAMY NA URLOPY GÓRNICZE. HAYERY Z Jas-Mos-a.

Jozek04.05.2016 20:47

Nie porównujcie górnika do ratownika bo ratownicy to lenie sami sobie zapracowali na tą opinie o 9:00 chwycić się pracy a 11:00 już na wyjazd trzeba iść od dwóch dni widzę jak tamę stawiają światła nieruchomo skierowane w strop za pierwszym jazem myślałem że ktoś zasłabł a tam stado ratowników odpoczywa ,na pewno polecą obelgi pod moim adresem ale wszyscy widzą jak jest.

menel do erwin04.05.2016 9:50

100% RACJI

ale co się dziwić młode pokolenie widzi tylko czubek własnego nosa im się należy , kolega koledze wilkiem , robol robola rozlicza kiedyś tego nie było

Pol04.05.2016 9:01

Zagór teraz się z was śmieje Gdzie prowodyrzy strajków ? Mają nowe posadki? Co robi Szereda ?

erwin04.05.2016 7:24

I to jest właśnie tragedia ryl z rylem żre się co który więcej czy mniej zrobił i takim sposobem wszystkich Was kroją z wypłaty na wypłatę , a administracja w biurowcach siedzi cicho i biorą kasiorę że hej .

Gosia04.05.2016 7:20

Dawno już tej restrukturyzacji chciał Zagórowski. Ale prywatne animozje do niego przedłużyły sprawę i przez niepotrzebne strajki zaprzepaszczono 400 milionów. Gdzie zwiazkowcy są teraz?

Pokaż wszystkie opinie (19)