Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
4 maja 2016

Akcje JSW wysoko w górę. Wzrosły o 130%

Akcje JSW wysoko w górę. Wzrosły o 130%
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Posiadacze akcji JSW mają powody do zadowolenia. Akcje spółki wciąż rosną. W ciągu tego roku zanotowały wzrost około 130%. Na 2 maja cena jednej akcji wyniosła 20,68 zł.

Jeszcze w styczniu tego roku za akcje JSW płacono 8,66 zł. Był to najniższy poziom w historii JSW na giełdzie. Wyraźny wzrost cen nastąpił po 11 kwietnia. Jak mówią analitycy, wzrost cen akcji powinien się utrzymać.

Najpewniej do wzrostu cen przyczyniła się m.in. informacja o sprzedaży przez JSW Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej, dzięki której spółka pozyskała zastrzyk finansowy. Dodatkowo, JSW ma pozyskać około 300-400 mln zł od Funduszu Restrukturyzacji Przedsiębiorstw. To też dobra informacja dla akcjonariuszy. Pieniądze mają pójść na zwiększenie efektywności produkcji węgla koksowego w kopalniach KWK Budryk i Knurów-Szczygłowice.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Będzie wzrost płac w Jastrzębskiej Spółce Węglowej? Będzie wzrost płac w Jastrzębskiej Spółce Węglowej?

JSW rozważa (znowu) emisję akcji JSW rozważa (znowu) emisję akcji

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (4)
mieszkaniec05.05.2016 21:09

Ludzie się rzucili na samym początku, bo myśleli że za darmo pieniądze rozdają... Akcje spadły do 8-9 zł to inwestor też się znalazł

jo04.05.2016 16:12

ale mi to wzrost. ze 136 zł na 20 zł. jak to kiedyś powiedziała blondi "donka" : "h.. du.. i kamieni kupa"

niki04.05.2016 10:55

wypłaccie im zyski,sprzedać już niema co

menel04.05.2016 9:31

jakby z 136 zł wzrosły o 130% to można by było wpadać w euforie a tak to ...