Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 3°-3°
6 maja 2016

Umorzono śledztwo ws. interwencji policji przed siedzibą JSW

Umorzono śledztwo ws. interwencji policji przed siedzibą JSW
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Policjanci interweniujący w rok temu w lutym podczas strajków przed siedzibą Jastrzębskiej Spółki Węglowej nie przekroczyli swoich uprawnień. Tak uznała gliwicka prokuratura i umorzyła (ponownie) śledztwo w tej sprawie.

Śledztwo w sprawie interwencji policji prokuratura umorzyła już pod koniec 2015 roku. Poseł Grzegorz Matusiak z Jastrzębia-Zdroju zwrócił się jednak do prokuratury o ponowne śledztwo. Uzupełniono materiał dowodowy m.in. o dokumenty z policji, urzędu miasta oraz dokumentację medyczną pokrzywdzonych. Przesłuchano również kilku świadków.

Wcześniej swoje wątpliwości wyrazili radni Jastrzębia-Zdroju. Według nich użycie broni gładkolufowej było nieadekwatne do sytuacji. Prokuratura ponownie uznała jednak, że policjanci nie przekroczyli swoich uprawnień.

- Prokurator uznał, że funkcjonariusze nie przekroczyli swoich uprawnień i że ich działanie było prawidłowe w sytuacji naruszenia porządku podczas demonstracji pod siedzibą JSW - mówi prok. Joanna Smorczewska.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Będzie wzrost płac w Jastrzębskiej Spółce Węglowej? Będzie wzrost płac w Jastrzębskiej Spółce Węglowej?

JSW rozważa (znowu) emisję akcji JSW rozważa (znowu) emisję akcji

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (15)
Gość09.05.2016 11:35

Maniek, nie pij tyle.

maniek08.05.2016 20:50

Każdy bandytyzm POwinien być tępiony, a szczególnie ten POlicyjny bandytyzm z jakim mieliśmy do czynienia pod spółką. Szkoda, ze bandyci w mundurach będą po raz kolejny bezkarni.

Gość08.05.2016 10:56

a kiedy Szereda odpowie za doprowadzenie do tej sytuacji? A nie sory zapomnialem ze podkulił ogon i uciekl z tonacego okretu kiedy zalapal koleja ciepla posadke w SM.

antyPO08.05.2016 0:16

SZKODA że całe J-bie nie zagazowali jakby nie było miasteczko "górnicze" mieli jeszcze z mieszkań wyciągać i od blokiem ....dla przestrogi sąsiadów żeby im się w głowach nie PO....ło w imię KOD dla obrony ...koryta

Gość07.05.2016 12:52

Lol, słuchasz i czytasz, ale bez zrozumienia.

Rols07.05.2016 12:31

A używanie gazu pieprzowego w pobliżu gapiów szpitalnych stojących przy wejściu do szpitala bylo ok czy nie ok? Ciekawskich nie powinno tam być, no ale niestety z filmów wynika ze stali.

Gość06.05.2016 20:27

Brawo policja. Szkoda że tak mało zatrzymanych zadymiarzy. Szereda powinien zapłacić za te straty.

Pokaż wszystkie opinie (15)