Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 7°
6 maja 2016

Pierwsze pieniądze z 500+ już wypłacone

Pierwsze pieniądze z 500+ już wypłacone

Pierwsze świadczenia z programu "Rodzina 500 plus" trafiły już do rodzin z Jastrzębia-Zdroju. Pieniądze otrzymają 402 rodziny, a łączna kwota wypłat to 518 tys. zł. Część środków trafi do rodzin pod koniec miesiąca.

W Jastrzębiu-Zdroju wnioski o przyznanie świadczenia złożyły 4572 osoby, w tym 3216 w wersji papierowej i 1356 elektronicznie. Wydanych zostało 1014 decyzji. Łączna kwota jaką miasto otrzymało z budżetu państwa na obsługę programu to 7,14 mln zł, ale kwota najprawdopodobniej ulegnie zwiększeniu. 

- Chociaż samorządy mają trzy miesiące na wydanie decyzji i wypłatę środków, to pierwsze przelewy zrealizujemy już dzisiaj. Mimo że nie mieliśmy zbyt wiele czasu ani na przygotowanie, ani na szkolenia, to przyjmowanie wniosków, ich weryfikacja i wydawanie decyzji przebiegają bardzo sprawnie - mówi Anna Hetman, prezydent miasta.

Największe oblężenie punkty przyjmowania wniosków przeżywały gdy program ruszał. Obecnie nie ma już kolejek. Wnioski można składać w hali widowiskowo–sportowej, w Urzędzie Miasta przy al. Piłsudskiego 60 oraz w Wydziale Świadczeń Rodzinnych i Alimentacyjnych przy ul. Zielonej 20A.

Polub i udostępnij
Czytaj też

PiS zażądało ponownego przeliczenia głosów? PiS zażądało ponownego przeliczenia głosów?

Zaginął 35-letni jastrzębianin. Czy ktoś go widział? Zaginął 35-letni jastrzębianin. Czy ktoś go widział?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (16)
Ewa20.06.2016 12:13

Co się tak pieklicie ci co piją pili zanim było 500 na dziecko.Te pieniądze i tak wrócą na rynek.Najbardziej zazdroszczą ci co nie dostaną.

Miś...10.05.2016 19:25

Czyli sądząc po wypowiedziach ,bezdzietny -nieudolny życiowo bez perspektyw na przyszłość"stary kawaler" .I jak zwykle idąc na emeryturę będzie płacz że tak mało a to między innymi moje dzieci będą płacić na nasze emerytury tak czy nie.Dziękuję za polemikę ale dalsza jest bezsensowna .

Gość10.05.2016 7:46

Miś, uważa, że ktoś jest idiotom, bo potrafi myśleć racjonalnie i nie płodzi bezmyślnie dzieci. Ciekawa teoria. Ja mam tyle dzieci, ilu mogę zapewnić przyzwoity byt, wykształcenie i start w dorosłe życie. Czasami warto używać głowy, a nie tylko innych narządów.

Gość09.05.2016 11:35

Miś, skoro nie stać cię na utrzymanie czwórki dzieci, to mogłeś ograniczyć się do dwójki.

max08.05.2016 0:04

Jak zwykle najwięcej do powiedzenia mają ci którym to się nie należy ...a młodzi są szczęśliwi że w końcu trochę wspomogą budżet domowy bo wiadomo jak jest na rynku pracy a ci co pracują nawet na kopalni to kokosów teraz nie mają...tak że trochę umiaru w tej zawiści .

x07.05.2016 19:27

W Anglii takich niemądrych stwierdzeń nie zadają - socjal działa czy ktoś ma 3 czy 2 dzieci i czy każde z jednego ojca czy z kilku - ludzie ...... puknijcie się w głowę.....

Miś...07.05.2016 17:21

Jak zwykle największe głupoty piszą Ci co nic nie robią w kierunku żeby było lepiej tylko żeby ktoś inny miał gorzej .Mam czwórkę dzieci ,sam pracuję na kopalni żona zajmuje się domem.Nie piję, cieszę się z tego że nasze Państwo w końcu coś robi dla rodzin wielodzietnych.Jak rodziny wykorzystają te pieniążki czas pokaże.Ale ja nie muszę teraz patrzeć w kalendarz kiedy jest dziesiąty i Jsw żuci resztki ze swojego stołu pracownikom -bo nie wszyscy zarabiają po 5 tyś.

Pokaż wszystkie opinie (16)