Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 -3°-3°
6 maja 2016

Pierwsze pieniądze z 500+ już wypłacone

Pierwsze pieniądze z 500+ już wypłacone

Pierwsze świadczenia z programu "Rodzina 500 plus" trafiły już do rodzin z Jastrzębia-Zdroju. Pieniądze otrzymają 402 rodziny, a łączna kwota wypłat to 518 tys. zł. Część środków trafi do rodzin pod koniec miesiąca.

W Jastrzębiu-Zdroju wnioski o przyznanie świadczenia złożyły 4572 osoby, w tym 3216 w wersji papierowej i 1356 elektronicznie. Wydanych zostało 1014 decyzji. Łączna kwota jaką miasto otrzymało z budżetu państwa na obsługę programu to 7,14 mln zł, ale kwota najprawdopodobniej ulegnie zwiększeniu. 

- Chociaż samorządy mają trzy miesiące na wydanie decyzji i wypłatę środków, to pierwsze przelewy zrealizujemy już dzisiaj. Mimo że nie mieliśmy zbyt wiele czasu ani na przygotowanie, ani na szkolenia, to przyjmowanie wniosków, ich weryfikacja i wydawanie decyzji przebiegają bardzo sprawnie - mówi Anna Hetman, prezydent miasta.

Największe oblężenie punkty przyjmowania wniosków przeżywały gdy program ruszał. Obecnie nie ma już kolejek. Wnioski można składać w hali widowiskowo–sportowej, w Urzędzie Miasta przy al. Piłsudskiego 60 oraz w Wydziale Świadczeń Rodzinnych i Alimentacyjnych przy ul. Zielonej 20A.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Jar wygląda jak śmietnik Jar wygląda jak śmietnik

Posłowie PiS będą mieli gości Posłowie PiS będą mieli gości

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (16)
Ewa20.06.2016 12:13

Co się tak pieklicie ci co piją pili zanim było 500 na dziecko.Te pieniądze i tak wrócą na rynek.Najbardziej zazdroszczą ci co nie dostaną.

Miś...10.05.2016 19:25

Czyli sądząc po wypowiedziach ,bezdzietny -nieudolny życiowo bez perspektyw na przyszłość"stary kawaler" .I jak zwykle idąc na emeryturę będzie płacz że tak mało a to między innymi moje dzieci będą płacić na nasze emerytury tak czy nie.Dziękuję za polemikę ale dalsza jest bezsensowna .

Gość10.05.2016 7:46

Miś, uważa, że ktoś jest idiotom, bo potrafi myśleć racjonalnie i nie płodzi bezmyślnie dzieci. Ciekawa teoria. Ja mam tyle dzieci, ilu mogę zapewnić przyzwoity byt, wykształcenie i start w dorosłe życie. Czasami warto używać głowy, a nie tylko innych narządów.

Gość09.05.2016 11:35

Miś, skoro nie stać cię na utrzymanie czwórki dzieci, to mogłeś ograniczyć się do dwójki.

max08.05.2016 0:04

Jak zwykle najwięcej do powiedzenia mają ci którym to się nie należy ...a młodzi są szczęśliwi że w końcu trochę wspomogą budżet domowy bo wiadomo jak jest na rynku pracy a ci co pracują nawet na kopalni to kokosów teraz nie mają...tak że trochę umiaru w tej zawiści .

x07.05.2016 19:27

W Anglii takich niemądrych stwierdzeń nie zadają - socjal działa czy ktoś ma 3 czy 2 dzieci i czy każde z jednego ojca czy z kilku - ludzie ...... puknijcie się w głowę.....

Miś...07.05.2016 17:21

Jak zwykle największe głupoty piszą Ci co nic nie robią w kierunku żeby było lepiej tylko żeby ktoś inny miał gorzej .Mam czwórkę dzieci ,sam pracuję na kopalni żona zajmuje się domem.Nie piję, cieszę się z tego że nasze Państwo w końcu coś robi dla rodzin wielodzietnych.Jak rodziny wykorzystają te pieniążki czas pokaże.Ale ja nie muszę teraz patrzeć w kalendarz kiedy jest dziesiąty i Jsw żuci resztki ze swojego stołu pracownikom -bo nie wszyscy zarabiają po 5 tyś.

Pokaż wszystkie opinie (16)