Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 8°
11 maja 2016

Co z budynkiem starego sądu w Zdroju?

Co z budynkiem starego sądu w Zdroju?
fot. Google Maps

Od wielu lat budynek starego sądu w Zdroju straszy i zagraża bezpieczeństwu mieszkańców. Ruina została kupiona przez prywatnego inwestora, jednak do tej pory nic się z obiektem nie działo.

Prywatny inwestor zakupił budynek kilka lat temu. Obiekt miał być wyremontowany i oddany jako budynek usługowo-handlowy. Naciski władz miasta nie dawały efektów. Niedawno zmienił się projekt budowlany obiektu, na który konserwator zabytków oraz urząd miasta wyraził zgodę. Wygląda więc na to, że prace przy remoncie budynku mogą ruszyć jeszcze w tym roku.

- Remont budynku może zacząć się nawet w maju. Jednak kiedy to nastąpi nie wiadomo. To wyłącznie decyzja inwestora - mówi Ryszard Rakoczy.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Przebudowa ulicy Dunikowskiego rozpoczęta Przebudowa ulicy Dunikowskiego rozpoczęta

Wiadukt na Piłsudskiego sprawdzany co tydzień Wiadukt na Piłsudskiego sprawdzany co tydzień

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (3)
do gość28.05.2016 21:06

Przecież jest napisane , że inwestor zmienił dokumentację . Ma do tego prawo . Dobrze że urząd wydał im pozwolenie na budowe to pewnie będzie szansa na kapitalny remont . Ja rozumiem , że budynek przez 10 lat stał pusty i było git . Teraz jak rozmawia się z inwestorami i zachęca do inwestowania jest żle . W żadnym zdaniu prezydent nie podał wiążącej daty bo pewnie inwestor sam mu jej nie podał . Należy trzymać kciuki by wreszcie się udało ten kiedyś piękny budynek wyremontować i tak baz sensu sprzedać własnośc miasta byle komu . Jak się sprzeda to problem z głowy . Takie były poprzednie władze . Pozdrawiam dzielnicę Zdrój .

Gość11.05.2016 17:07

Tak, projekt sam się zmienił. Inwestor ma pozwolenie budowlane to może rozpocząć budowę, a nie musi. Nie wiecie nic prezydencie, a temat wyciągacie dla piaru.

Gość11.05.2016 7:28

Zmienił się projekt, czyli? Biedronka w tym miejscu?