Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 11°10°
12 maja 2016

Miasto niezadowolone z MZK. I co? I nic

Miasto niezadowolone z MZK. I co? I nic
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Bez efektów zakończyła się ostatnia sesja rady miasta, na której rozmawiano o komunikacji miejskiej. Radni zarzucili MZK, że są nie przygotowani do rozmowy. Przedstawiciele MZK natomiast, że radni nie sprecyzowali tematu sesji.

Zwołano sesję na temat komunikacji miejskiej. Radni zarzucali, że władze MZK przyszły na obrady sesji nieprzygotowane. Według władz MZK temat był jedna zbyt ogólny. Jak można wnioskować z dyskusji, radni nie są zadowoleni z działania Międzygminnego Związku Komunikacyjnego. Jednym z punktów było przedstawienie propozycji darmowej komunikacji. MZK zaproponowało wprowadzenie bezbiletowej komunikacji dla młodzieży i studentów.

- Jesteśmy w stanie jako MZK wprowadzić bezbiletową komunikację miejską dla młodzieży i studentów na terenie Jastrzębia-Zdroju. To jest 70% pasażerów, którzy korzystają z komunikacji miejskiej - mówi Daniel Wawrzyczek, przewodniczący MZK.

Dodatkowo, część osób starszych ze względu na zniżki jeździ autobusami za darmo. Łącznie blisko 80% pasażerów mogłoby być objętymi darmową komunikacją. To jednak pociągnie ze sobą pewne koszta. Propozycję nie do końca była usatysfakcjonowana prezydent miasta, która wcześniej poprosiła MZK o przedstawienie kilku wariantów komunikacji bezbiletowej. MZK przedstawiło jednak tylko jeden, znany już wcześniej pomysł.

- Scedowaliśmy organizację komunikacji na MZK. Nasze miasto płaci ponad 12 mln do MZK. To Wy macie się zajmować przygotowywaniem dokumentacji o którą prosiliśmy - mówiła na sesji prezydent miasta.

Z obrad radny miasta z przedstawicielami MZK nic nie wynikło. Sprawa funkcjonowania komunikacji, darmowej lub nie, nadal stoi w martwym punkcie.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Sprawdź czy dojedziesz do szkoły, pracy Sprawdź czy dojedziesz do szkoły, pracy

MZK wypowiada umowę firmie Warbus MZK wypowiada umowę firmie Warbus

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (17)
Bartek14.05.2016 14:41

do mar

Jedynie to proponuję ci założyć konto na stronie https://e-biletmzkjastrzebie.com/  i tam możesz sobie zrobić Rejestracje i po tym , możesz już zalogować się do swojego konta podając numer e biletu imiennego lub tez możesz wpisać numer e biletu na okaziciela - i tam w Historii skasowania możesz sprawdzić w jakiej cenie miałeś podróż

mar13.05.2016 20:36

jedzcie autobusami ale nie wiadomo za ile przystankow ile zaplaca

Bartek13.05.2016 14:10

do Głównego Redaktora/Admina serwisu Dziś o 13:38

Co ty masz do tego użytkownika Bastek00 - może lubi po prostu dużo udzielać się na forum , Według mnie to może sobie pisać , mi to nie przeszkadza - a komu to przeszkadza to niech nie czyta i tyle w tym temacie .

do Głównego Redaktora/Admina serwisu13.05.2016 13:38

Drogi Adminie, ja i pewnie więcej ludzi proszą o zablokowanie możliwości komentowania użytkownika Bastek00. Jego dziecinnych, nierealnych wypocin nie da się już czytać. Niech się lepiej uczy do poprawki z egzaminu gimnazjalnego. Dziękuję

ali13.05.2016 11:26

jakos przy pierwszym kasowaniu dzialaja, a przy drugim juz jest zle

Bastek0013.05.2016 8:47

do Kaziu i Stasiu z dnia 12 05 2016 roku o godz 19:58

Jak wiesz jak by Miasto wystąpiło z Związku MZK Jastrzębie .
I wtedy Władze Miasta z Jastrzębia Zdrój mogli by się ubiegać na dofinasowanie z UE na budowę Sieci Trolejbusowej
Jak nie wiesz to Trolejbus ma zasilanie na prąd a przecież jest tyle dostawców prądu ze można wybierać w ofertach
A po drugie jest tez coś takiego jak duobus ?

Duobus jest skrzyżowaniem autobusu i trolejbusu że pojazd jest napędzany dwoma źródłami energii: silnikiem elektrycznym pobierającym energię z sieci trakcyjnej i różnym innym silnikiem (bardziej spalinowym lub tez może być na gaż - najczęściej jest to silnik diesla o wysokiej mocy - takie nie powinny być na naszych ulicach,trolejbusy dwusilnikowe powinny być również napędzane na CNG,LNG, hybrydą i innymi ekologicznymi silnikami poza spalin oraz ostatecznie na gaz

Czyli wychodzi ze Trojebusy są , ekologiczne i tańsze w utrzymaniu niż autobusy
I tak Linie Trolejbusowe mogli by kurować tylko na terenie Naszego Miasta Jastrzębia Zdrój
A po za miasto linie autobusowe tak jak do tej pory

Gość13.05.2016 0:25

Kasowniki nie działają bo system MZK i sterowniki kasowników się zawieszają po każdej aktualizacji plików

Pokaż wszystkie opinie (17)