Nautilus wraca z medalami z Chodzieży

KS Nautilus z Jastrzębia-Zdroju dobrze zaprezentował się na zawodach Pucharu Polski w pływaniu, które odbyły się w Chodzieży. Drużyna zajęła III miejsce, a poszczególni zawodnicy pobili kilka rekordów.

W kategorii E (do 11 lat) Jakub Szajter trzy razy ustanawiał swój rekord życiowy, w klasyfikacji generalnej zajmując 1. miejsce. Stefania Kiliszewska również pobiła swój rekord życiowy. Na dystansie 50 m PW uzyskała wynik 0:21,70, jednocześnie zajmując trzecią lokatę.

Zuzanna Rzepka dwukrotnie poprawiała rekord Polski - najpierw w konkurencji 50 m PP (0:19,05), później na 100 m PP (42,23). Jednocześnie jastrzębianka uzyskała najlepszy wynik na tych zawodach i zwyciężyła w klasyfikacji wielobojowej.  W tej samej kategorii wiekowej, w punktacji wielobojowej na trzecim miejscu uplasowała się Klaudia Gorys, która w wyścigu na dystansie 200 m BF poprawiła rekord klubu, który należał do jej klubowej koleżanki, Amelii Pisarczyk.

Dobrze wypadły wyścigi sztafetowe. Juniorzy w składzie Jakub Szajter, Jakub Pekaczyk, Łukasz Majda, Hubert Dyrszka zajęli 3. miejsce na dystansie 4x50m PP oraz 2. miejsce na dystansie 4x50m Bf.

Juniorki w składzie Oszkiel Wiktoria, Oszkiel Tatiana, Kiliszewska Sonia, Magdalena Gorys na dystansie 4x50m PP zajęły drugą pozycję.

Sztafeta mężczyzn w składzie Jakub Kosmowski, Rafał Granat, Bartłomiej Giba, Adrian Michalak zajęła 3. miejsce na dystansach 4x50m PP i 4x 50m Bf.

Sztafeta kobiet (Martyna Gajór, Zuzanna Rzepka, Klaudia Gorys, Aleksandra Kasperek na dystansie 4x50m PP zajęła drugą pozycję. Natomiast na dystansie 4x50 m Bf sztafa w składzie Martna Gajór, Zuzanna Rzepka, Stefania Kiliszewska, Klaudia Gorys zajęła drugą pozycję.

~kibic (109.197. * .18) 12.05.2016 18:58