Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 6°
13 maja 2016

Wielki brat patrzy. Jastrzębie rozbudowuje monitoring

Wielki brat patrzy. Jastrzębie rozbudowuje monitoring
fot. UM Jastrzębie

Jastrzębie rozbudowuje system kamer obserwujących ulice miasta. Monitoringiem objętych zostało 17 lokacji, ale to nie koniec. To wszystko by zapewnić bezpieczeństwo mieszkańców i porządek w mieście. Koszt monitoringu to 1,2 mln zł.

Przybyło miejsc, w które będą monitorowane. Objętych monitoringiem jest 17 lokacji w najbardziej newralgicznych częściach miasta - m.in. na skrzyżowaniach czy w Parku Zdrojowym. Kamery posiadają wysoką rozdzielczość oraz wyposażone są w obiektyw z 30-krotnym zoomem, pozwalający na rejestrowanie najdrobniejszych szczegółów przy ograniczonym lub nierównomiernym oświetleniu.

- Chcemy naszym mieszkańcom zapewnić bezpieczeństwo, a także ład i porządek w mieście. Dzięki monitoringowi będziemy mogli szybko i sprawnie reagować - mówi Anna Hetman, prezydent miasta.

Monitoring miejski obsługuje straż miejska, która 24 godziny na dobę obserwuje obraz z kamer. Kamery znajdziemy na skrzyżowaniach ul. Mazowiecka – Jar Południowy, ul. 1 Maja – Kościuszki, al. Piłsudskiego – supersam, skrzyżowanie ul. Mazowieckiej z Łowicką, al. Piłsudskiego – Rondo Centralne, Park Zdrojowy, ul. Warszawska – Porozumienia Jastrzębskiego, ul. Wielkopolska, ul. Arki Bożka – Śląska – Harcerska, al. Jana Pawła II, al. Piłsudskiego – Harcerska – Katowicka, ul. Broniewskiego – Kościuszki, park za hotelem Dąbrówka, ul. Rybnicka, ul. Turystyczna. W najbliższym czasie mają pojawić się jeszcze trzy kamery na ul. Wielkopolskiej. Dodatkowo, do miejskiego monitoringu włączono 6 kamer, które obserwują inahalatorium solankowe w Parku Zdrojowym.

- 12 lat funkcjonowania systemu monitoringu wizyjnego w Jastrzębiu-Zdroju pozwala stwierdzić, że rozwiązanie to w znacznym stopniu przyczyniło się do skutecznego eliminowania przypadków naruszeń obowiązujących norm prawnych - wyjaśnia Grzegorz Osóbka, komendant Straży Miejskiej.

Polub i udostępnij
Czytaj też

"Bezdomni chcieli ode mnie pieniądze" "Bezdomni chcieli ode mnie pieniądze"

Stały monitoring obciążeń statycznych na dachach gwarancją bezpieczeństwa Stały monitoring obciążeń statycznych na dachach gwarancją bezpieczeństwa

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (19)
Daniel15.05.2016 17:39

Jak tam darmowy internet w Jastrzębiu-Zdroju ? Czego to miało nie być :) Jak to pisali ze operatorzy będą mogli z tego korzystać ... hahaha

mieszko15.05.2016 11:19

Zarządzają publicznym groszem nie mając
o zarządzaniu finansami żadnego pojęcia!!!!

Gość15.05.2016 8:45

Jastrzębska Ośmiornica wiecznie głodna. Może ktoś z Urzędu Miasta wyjaśni , jakie korzyści mają mieszkańcy z wydania kilkunastu milionów (drugie tyle dotacja z UE) na elektroniczny obieg dokumentów i internet szerokopasmowy?

ork14.05.2016 19:54

Ludzie wy chyba jesteście jacyś otumanieni
tyle kasy z waszych podatków a zysk z tego
wątpliwy.Coś mi się widzi że chcecie płacić
jeszcze więcej!

Daniel14.05.2016 15:07

Chodziło mi o koszta z faktur pokazane na stronie www

Miro14.05.2016 14:31

Przecież przetargi są jawne... tylko trzeba umieć szukać na stronie

Daniel14.05.2016 12:53

17 kamer + stacja monitorowania = 1,2mln / 18 czyli jakieś 66000zł za obiekt. Skąd takie koszta ?
Ludzie takie przetargi powinny być jawne i pokazane koszta na stronie urzędu miasta ...

Pokaż wszystkie opinie (19)