Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
13 maja 2016

Francuski ekspert odwiedził jastrzębski szpital

  • Francuski ekspert odwiedził jastrzębski szpital
  • Francuski ekspert odwiedził jastrzębski szpital
  • Francuski ekspert odwiedził jastrzębski szpital
  • Francuski ekspert odwiedził jastrzębski szpital
Więcej zdjęć:
fot. WSS nr 2

Profesor Laurent Spelle odwiedził 10 maja Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju. Francuz prowadził zabiegu u pacjentów z tętniakami mózgu. Profesor Laurent Spelle jest uznawany za autorytet w dziedzinie neuroradiologii.

Przyjazd profesora był dużym wydarzeniem dla szpitala. Zabiegi na pacjentach obserwowali lekarze z Polski i Rumunii, którzy uczyli się jak pracować na angiografie Allura Clarity, w który od niedawna wyposażony jest jastrzębski szpital.

- Bardzo się cieszymy, że prof. Spelle zgodził się przyjechać do Polski i zaprezentować swój sposób i technikę leczenia tętniaków. Wiemy, że od dawna pracuje w oparciu o system Allura Clarity, dzięki czemu mieliśmy okazję zobaczyć od strony praktycznej wykorzystanie nowych funkcji aparatu - mówił lek. med. Witold Tomalski, specjalista radiodiagnostyki w WSS nr 2.

W jastrzębskim szpitalu utworzono punkt referencyjny. To oznacza, że jest ośrodkiem w którym pod okiem doświadczonych lekarzy, inni lekarze będą mogli się szkolić. A to wszystko dlatego, że sprzęt jaki posiada WSS nr 2 jest jednym z najnowocześniejszych w Polsce.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Jak pomóc dziecku, gdy pogotowie nie przyjeżdża? Jak pomóc dziecku, gdy pogotowie nie przyjeżdża?

Wywalczyli podwyżki o 300 zł Wywalczyli podwyżki o 300 zł

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (3)
Jorguś16.05.2016 5:24

No i takie wiadomości chciałbym czytać o naszym mieście .Brawo!!!!! Tak trzymać!!!

maniek14.05.2016 11:57

W ogóle jastrzębski blok operacyjny jest najnowocześniejszym w Polsce, o czym mało jastrzębian wie. Kiedyś znany rybnicki lekarz-poseł(Bolesław P.) chciał wszystko przenieść do Rybnika, bo tamtejszy szpital jest cieniem jastrzębskiego , a to niesłychane aby Rybnik był w czymś gorszy od Jastrzębia .

mysz13.05.2016 12:19

To jest coś!!!!Uwielbiam takie wiadomości.