Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 1°-1°
13 maja 2016

Francuski ekspert odwiedził jastrzębski szpital

  • Francuski ekspert odwiedził jastrzębski szpital
  • Francuski ekspert odwiedził jastrzębski szpital
  • Francuski ekspert odwiedził jastrzębski szpital
  • Francuski ekspert odwiedził jastrzębski szpital
Więcej zdjęć:
fot. WSS nr 2

Profesor Laurent Spelle odwiedził 10 maja Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju. Francuz prowadził zabiegu u pacjentów z tętniakami mózgu. Profesor Laurent Spelle jest uznawany za autorytet w dziedzinie neuroradiologii.

Przyjazd profesora był dużym wydarzeniem dla szpitala. Zabiegi na pacjentach obserwowali lekarze z Polski i Rumunii, którzy uczyli się jak pracować na angiografie Allura Clarity, w który od niedawna wyposażony jest jastrzębski szpital.

- Bardzo się cieszymy, że prof. Spelle zgodził się przyjechać do Polski i zaprezentować swój sposób i technikę leczenia tętniaków. Wiemy, że od dawna pracuje w oparciu o system Allura Clarity, dzięki czemu mieliśmy okazję zobaczyć od strony praktycznej wykorzystanie nowych funkcji aparatu - mówił lek. med. Witold Tomalski, specjalista radiodiagnostyki w WSS nr 2.

W jastrzębskim szpitalu utworzono punkt referencyjny. To oznacza, że jest ośrodkiem w którym pod okiem doświadczonych lekarzy, inni lekarze będą mogli się szkolić. A to wszystko dlatego, że sprzęt jaki posiada WSS nr 2 jest jednym z najnowocześniejszych w Polsce.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Na operację będzie można zapisać się przez Internet Na operację będzie można zapisać się przez Internet

Zapisz się na bezpłatne badania Zapisz się na bezpłatne badania

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (3)
Jorguś16.05.2016 5:24

No i takie wiadomości chciałbym czytać o naszym mieście .Brawo!!!!! Tak trzymać!!!

maniek14.05.2016 11:57

W ogóle jastrzębski blok operacyjny jest najnowocześniejszym w Polsce, o czym mało jastrzębian wie. Kiedyś znany rybnicki lekarz-poseł(Bolesław P.) chciał wszystko przenieść do Rybnika, bo tamtejszy szpital jest cieniem jastrzębskiego , a to niesłychane aby Rybnik był w czymś gorszy od Jastrzębia .

mysz13.05.2016 12:19

To jest coś!!!!Uwielbiam takie wiadomości.