Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 7°
17 maja 2016

Nie tylko Jastrzębie. Rybnik też wprowadza opłatę za dni miasta

Nie tylko Jastrzębie. Rybnik też wprowadza opłatę za dni miasta
fot. Rafał Mączyński / jastrzebieonline.pl

Nie tylko Jastrzębie-Zdrój wprowadza opłatę za koncerty podczas Dni Miasta. Również pobliski Rybnik zdecydował się na niewielką opłatę. - To nie jest chęć wzbogacenia się na mieszkańcach - mówi Janusz Jurczak, dyrektor jastrzębskiego MOK.

Dni Rybnika trwać będą od 11 do 19 czerwca. Dwa ostatnie dni będą biletowane. 18 czerwca, wejście na stadion gdzie wystąpią Kombi, Michał Szpak i Kasia Cerekwicka będzie kosztować 10 zł w dniu koncertu lub 5 zł w przedsprzedaży. Dzień później odbędzie się kabaRYJton, na którego wejście trzeba będzie zapłacić od 30 do 80 zł.

W naszym mieście Dni Jastrzębia trwać będą od 30 maja do 5 czerwca. Ostatni dzień, czyli dzień koncertowy podczas którego wystąpią Myslovitz, Redlin, Lao Che oraz Lemon, będzie płatny. Wstęp to 2 zł, ale nie wszyscy będą płacić. Za darmo na stadion wejdą osoby idące w korowodzie oraz dzieci do 130 cm wzrostu.

- Rozmawiałam z władzami sąsiednich miast i niektórzy myślą o wprowadzeniu opłat. Jednak póki co, nie wprowadzają pomysłu w życie, bo to niepopularna decyzja.  - mówi Anna Hetman, prezydent miasta.

Symboliczna opłata, którą przyjdzie zapłacić jastrzębianom to nie chęć wzbogacenia się miasta. Chodzi o to, by w legalny sposób odzyskać część VAT-u, za opłaty dotyczące organizacji imprezy i przeznaczyć tę kwotę na kolejne imprezy.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Dlaczego bilety na Dni Jastrzębia kosztowały 1 zł? Dlaczego bilety na Dni Jastrzębia kosztowały 1 zł?

Koniec Dni Jastrzębia. Zobaczcie co działo się w niedzielę Koniec Dni Jastrzębia. Zobaczcie co działo się w niedzielę

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (22)
Do MN31.05.2016 11:54

Nie zauważyłeś różnicy pomiędzy 40 zł a 2 zł?

MN24.05.2016 15:06

18 czerwca w Karvinie za 40 kilka złotych festyn . A tam TSA , Coria , Oberschlesien , BlackBeeBand i czeska legenda Citron . Pomyślcie ile u nas by chcieli za bilet na taką cało dniową imprezę . Czechom jakoś wszystko sie opłaca a w Polce czy to Pisowskiej czy to w Platwormerskiej nic ZA DARMO

jarolo24.05.2016 9:12

Dobry pomysł z opłatą

mm23.05.2016 23:34

bardzo wielkie dzięki i szacun za dobór zespołów. sama porządna, ambitna muzyka!!!!!!!!!!!!!!!!Myslovitz, Lao Che oraz Lemon. SZOK!!

oko21.05.2016 12:48

dość hejtu! a ci, których na serio boli 2 zł na koncerty zespołów (za które normalnie trzeba słono płacić) mogą przez 7 dni otrzymać wejściówki za darmo! wystarczy ruszyć 4 litery z domu! A impreza piątkowa - ukłony dla prezydent! od lat słyszeliśmy, że festiwalu kolorów nie da się w JZ zrobić. A tu proszę! można? można!

aaaa19.05.2016 11:28

Ja rozumiem, że niektórzy wolą te 2 zł wydać na piwo, ale przecież obecność na stadionie nie jest obowiązkowa! Po co tyle jadu? Propozycji jest dużo, każdy może wybrać to co mu pasuje. Czytając wpis koksa uśmiałam się serdecznie.

hejho19.05.2016 6:39

haha nie wcale nie obecywał. Od 12 lat OWN i rynek nie zrobiony XD Ja tam jestem zadowolny. Tegoroczne zespoly bardziej mi pasują niż rok temu

Pokaż wszystkie opinie (22)