Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
18 maja 2016

Chcą zbudować szpital dla ubogich w Paragwaju

Chcą zbudować szpital dla ubogich w Paragwaju

Członkowie misji medycznych do Paragwaju zbierają pieniądze na budowę szpitala dla ubogich w San Miguel w Paragwaju. To w większości jastrzębianie, którzy co roku wyjeżdżają pomagać i leczą ubogich w Paragwaju. Na przedsięwzięcie potrzebne jest minimum 200 000 zł.

Organizatorzy zbiórki, na czele z koordynatorem akcji ks. Wojtkiem Grzesiakiem, odbyli już pięć misji medycznych do paragwajskich slumsów. Teraz ich celem jest budowa szpitala dla ubogich.

- Tam mamy już teren. Chcemy osuszyć go i rozpocząć budowę. Jesteśmy w stanie, mając pełnię środków, wystawić budynek w ciągu pół roku i rozpocząć wyposażanie sal chorych i sal zabiegowo-operacyjnych - mówią organizatorzy zbiórki.

Pieniądze zbierane są poprzez portal wspieram.to: https://wspieram.to/projekt/6681/szpital-dla-ubogich-slumsu-san-miguel-w-paragwaju

Zbiórka ma potrwać do 13 lipca. Jeśli nie uda się zebrać całej kwoty, pomysłodawcy projektu chcą wykonać chociaż część prac. Jeśli uda się zebrać więcej pieniędzy przeznaczone zostaną na sprzęt medyczny oraz na na zakup samochodu 4x4, którzy zostanie przystosowany tak, by pełnić rolę ambulansu.

Organizatorami są: ks. Wojtek Grzesiak, pielęgniarki Basia Dziak i Marta Wdowczyk, pielęgniarz Jacek Goik, lekarze Ania Morcinek, Ela Wypych i Andrzej Ryszczyk, a także Gregorio Adamczyk, pielęgniarka Mariela Charotti oraz Pablo Balcemara

Polub i udostępnij
Czytaj też

Misja Paragwaj zamyka ośrodek zdrowia. Kościół odcina się od przedsięwzięcia  Misja Paragwaj zamyka ośrodek zdrowia. Kościół odcina się od przedsięwzięcia

Wolontariusze oburzeni działaniami biskupa Wolontariusze oburzeni działaniami biskupa

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (2)
Gosia19.05.2016 20:34

Tam jest prawdziwa bieda. Dobrze, że są ludzie którzy chcą im pomóc, Podziwiam i chcę się włączyć.

21wiek19.05.2016 6:50

Niech zadbają o Swoich ludzi w Jastrzębiu