Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 6°
20 maja 2016

Już kilkadziesiąt osób odpracowuje swoje długi

Już kilkadziesiąt osób odpracowuje swoje długi
fot. Rafał Mączyński / jastrzebieonline.pl

Osoby, które mają długi obejmujące czynsz mieszkania mogą je odpracować. Miasto od końca 2015 roku umożliwia lokatorom ich odpracowanie. Początkowo zainteresowanie było bardzo małe, ale teraz z programu korzysta już kilkadziesiąt osób.

Władze Jastrzębia-Zdroju już w 2003 roku chciały wprowadzić program odpracowania długów, ale wtedy efekt nie był zadowalający. Teraz chętnych jest więcej. Zgłosiło się 58 osób chętnych, ale z różnych względów na razie podpisano porozumienia z 35 osobami (z czego 10 już wygasło). Łącznie zawarto porozumienia na kwotę 242 tys. zł. Do tej pory odpracowano 80 712 zł. Dłużnicy wykonują prace porządkowe, np. sprzątanie, drobne naprawy czy roznoszenie korespondencji.

Z możliwości odpracowania czynszu mogą skorzystać osoby, które zalegają z płatnościami dłużej niż pół roku i wobec których zostały wyczerpane wszelkie procedury windykacyjne. Stawka za godzinę pracy wynosi 12,50 zł.

- Program został wprowadzony w celu udzielenia pomocy dłużnikom, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji materialnej i życiowej, i nie są w stanie spłacić zaległości. W ten sposób miasto chce też zmotywować dłużników do regularnego wnoszenia opłat za korzystanie z lokali wchodzących w skład mieszkaniowego zasobu gminy Jastrzębie-Zdrój - informuje urząd miasta.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Zmarli lub ukrywają się. Są winni w sumie ok. 262 tys. zł. Zmarli lub ukrywają się. Są winni w sumie ok. 262 tys. zł.

Konsekwencje zadłużenia. Co ze świadczeniem wychowawczym, czyli 500+ a komornik Konsekwencje zadłużenia. Co ze świadczeniem wychowawczym, czyli 500+ a komornik

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (5)
Oświata 2923.05.2016 10:33

Pomysł super jest tylko jedno ale ,skąd te stawki godzinowe ?.Sprzątam 29 lat w Jastrzębskiej szkole i mam stawkę godzinową 4,70 zł a oni 12,50 zł. Gdzie jest sprawiedliwości ???

Do rocki21.05.2016 17:48

Przecież to ty jesteś niewolnikiem swojego rozumu. To nie system doprowadził kogoś do długów. To rozum i najczęściej bezmyślność doprowadziła do długów. Tysiące ludzi brało kredyty na wszystko. Od telewizorów do mieszkań. Luczyli na umorzenia, jak to było w czase "socjalizmu". Teraz płaczą, bo to nie pierwszy sekretarz partii może zlikowdować długi, gdy poprosi o to żona alkoholika i matka gromadki dzieci. Teraz nie ma tak dobrze. Wziąłeś bezmyślne kredyty, płać. Nie ma umorzenia.

rocki21.05.2016 9:21

Najpierw system doprowadził ich do
takiej sytuacji a teraz niewolnictwo!!!

mysz20.05.2016 16:38

Tak właśnie ma być.Dać wędke a reszta do nich należy.

mieszkaniec20.05.2016 8:23

I to jest gut idea