Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

0°°
22 maja 2016

Prawie 1000 zawodniczek w biegu. Kto wygrał?

Prawie 1000 zawodniczek w biegu. Kto wygrał?Zobacz więcej zdjęć

Blisko 1000 zawodniczek pobiegło w III Jastrzębskim Biegu „Kobiety na 5+”. Wśród medalistek znalazła się również jastrzębianka. Bieg wygrała, tak jak w roku poprzednim, Ewa Kucharska z Pszczyny.

Na trasie 5,3 km stawiło się łącznie 961 osób - 886 biegaczek i 75 zawodniczek Nordic Walking. To rekord frekwencji. Panie wystartowały o 11:00 spod urzędu miasta. Trasa biegła przez al. Piłsudskiego i Jana Pawła II, do mety na stadionie miejskim.

W kategorii open 1. miejsce zajęła Ewa Kucharska (18:26), na drugim znalazła się jastrzębianka reprezentująca AZS AWF Katowice, Aneta Suwaj (18:40). Trzecie miejsce przypadło Michalinie Mendeckiej (19:01). Tym samym najlepszą jastrzębianką była Aneta Suwaj, na drugim Katarzyna Kanclerz-Januszewska (21:57) a na trzecim Natalia Sajdak (22:33).

W kategorii Nordic Walking zwyciężyła Irena Czuta-Pakosz, drugie miejsce zajęła Klaudia Białas a trzecie Anna Malczyk.