Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
23 maja 2016

Prezydent z absolutorium. 13 głosów za

Prezydent z absolutorium. 13 głosów za
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

W minionym tygodniu radni przyjęli uchwałę w sprawie udzielenia absolutorium Prezydent Miasta. 13 radnych było za, 8 się wstrzymało, nikt nie był przeciwko.

W minionym roku zgromadzono dochody w wysokości prawie 378 mln złotych i wydatkowano środki publiczne w kwocie 358 milionów złotych. Budżet miasta w 2015 roku zamknął się nadwyżką w wysokości 20 milionów złotych. Przychody wykonane zostały w wysokości prawie 28 milionów złotych, a rozchody w wysokości 115 tysięcy złotych.

Podobnie jak w poprzednich latach, największy, bo 54 procentowy udział w ogólnej kwocie uzyskanych dochodów, mają dochody własne, głównie z tytułu udziałów miasta w podatku dochodowym oraz podatków i opłat lokalnych. Znaczący udział ma także subwencja, stanowiąca 27 procent, która w głównej mierze przeznaczona jest na finansowanie zadań oświatowych. 

Wydatki miasta zrealizowane zostały w 95 procentach planowanej kwoty. W 2015 roku na wydatki o charakterze majątkowym przeznaczono 41 milionów złotych. Najwięcej – 18 milionów złotych – wydano na realizację wieloletnich przedsięwzięć finansowanych ze środków własnych, 16,5 miliona złotych wykorzystano na inwestycje o charakterze jednorocznym, a 6,5 miliona złotych na wieloletnie przedsięwzięcia realizowane z udziałem środków z Unii Europejskiej.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Laszkiewicz Honorowym Obywatelem Miasta Laszkiewicz Honorowym Obywatelem Miasta

Anna Hetman: "To nie jest łatwy rok" Anna Hetman: "To nie jest łatwy rok"

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (2)
Jerzy15.09.2016 8:45

Jeśli jest dobrze to dlaczego byli radni którzy się wstrzymali? Jest to wyraźny sygnał, że to ugrupowanie polityczne zmówiło się żeby głosować na naszą, mieszkańców niekorzyść. Wiadomo, że PiS z A. Matusiakiem jest przeciw. Zawsze zrobią wszystko żeby szkodzić tym, którzy w ich mniemaniu są ich wrogami. Musimy o tym pamiętać i przy najbliższych wyborach nie poprzeć nikogo z PiS. Radni którzy stawiają politykę ponad wszystko nie mogą być radnymi bo nam szkodzą. Pan Andrzej Matusiak powinien się wytłumaczyć ze swego negatywnego działania wobec nas wszystkich.

Gosia29.05.2016 19:06

Nawet opozycja pisowska musiała przyznać, że absolutorium się Pani Prezydent należało. Ale wstrzymali się dla zasady. To smutne że w mieście panoszy się polityka. Miasto na tym traci.