Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 12°
23 maja 2016

Prezydent z absolutorium. 13 głosów za

Prezydent z absolutorium. 13 głosów za
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

W minionym tygodniu radni przyjęli uchwałę w sprawie udzielenia absolutorium Prezydent Miasta. 13 radnych było za, 8 się wstrzymało, nikt nie był przeciwko.

W minionym roku zgromadzono dochody w wysokości prawie 378 mln złotych i wydatkowano środki publiczne w kwocie 358 milionów złotych. Budżet miasta w 2015 roku zamknął się nadwyżką w wysokości 20 milionów złotych. Przychody wykonane zostały w wysokości prawie 28 milionów złotych, a rozchody w wysokości 115 tysięcy złotych.

Podobnie jak w poprzednich latach, największy, bo 54 procentowy udział w ogólnej kwocie uzyskanych dochodów, mają dochody własne, głównie z tytułu udziałów miasta w podatku dochodowym oraz podatków i opłat lokalnych. Znaczący udział ma także subwencja, stanowiąca 27 procent, która w głównej mierze przeznaczona jest na finansowanie zadań oświatowych. 

Wydatki miasta zrealizowane zostały w 95 procentach planowanej kwoty. W 2015 roku na wydatki o charakterze majątkowym przeznaczono 41 milionów złotych. Najwięcej – 18 milionów złotych – wydano na realizację wieloletnich przedsięwzięć finansowanych ze środków własnych, 16,5 miliona złotych wykorzystano na inwestycje o charakterze jednorocznym, a 6,5 miliona złotych na wieloletnie przedsięwzięcia realizowane z udziałem środków z Unii Europejskiej.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Prezydent bez zmian. Rada przemeblowana Prezydent bez zmian. Rada przemeblowana

Nowy skład Rady Miasta Nowy skład Rady Miasta

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (2)
Jerzy15.09.2016 8:45

Jeśli jest dobrze to dlaczego byli radni którzy się wstrzymali? Jest to wyraźny sygnał, że to ugrupowanie polityczne zmówiło się żeby głosować na naszą, mieszkańców niekorzyść. Wiadomo, że PiS z A. Matusiakiem jest przeciw. Zawsze zrobią wszystko żeby szkodzić tym, którzy w ich mniemaniu są ich wrogami. Musimy o tym pamiętać i przy najbliższych wyborach nie poprzeć nikogo z PiS. Radni którzy stawiają politykę ponad wszystko nie mogą być radnymi bo nam szkodzą. Pan Andrzej Matusiak powinien się wytłumaczyć ze swego negatywnego działania wobec nas wszystkich.

Gosia29.05.2016 19:06

Nawet opozycja pisowska musiała przyznać, że absolutorium się Pani Prezydent należało. Ale wstrzymali się dla zasady. To smutne że w mieście panoszy się polityka. Miasto na tym traci.