Dni Jastrzębia

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 16°13°
EkoOkna
6 czerwca 2016

Uczniowie Sobieskiego z sukcesami w Malezji

Uczniowie Sobieskiego z sukcesami w Malezji
fot. ZS nr 6

W maju uczniowie ZS nr 6 brali udział w Międzynarodowej Wystawie Inwencji, Innowacji i Technologii "Itex" w Kuala Lumpur w Malezji. Wynalazki młodych jastrzębian zostały wysoko ocenione przez jury.

Jastrzębianie zdobyli złoty medal dla "Systemu EduSpec wspierającego naukę osób z różnymi dysfunkcjami". Platforma do nauki została otrzymała również nagrodę "Thailan Award For International Invention".

Drugim wynalazkiem był kontroler silników jednofazowych KS-1f, który oprócz srebrnego medalu otrzymał nagrodę specjalną Arabii Suadyjskiej. Kontroler umożliwia optymalizację pracy silników, a co za tym idzie zmniejszenie ich poboru energii.

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW Innowacje dla Portu Morskiego w Gdyni JSW Innowacje dla Portu Morskiego w Gdyni

Nowy Level jastrzębskiego górnictwa Nowy Level jastrzębskiego górnictwa

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (1)
Kasia06.06.2016 23:41

Super !!! Gratuluję całej ekipie SOBIESKIEGO