Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 8°
10 czerwca 2016

Będą publikować zdjęcia złodziei z Jastrzębia

Będą publikować zdjęcia złodziei z Jastrzębia

Nie policja, ale mieszkańcy będą publikować zdjęcia i informacje o złodziejach. Powstał właśnie nowy fanpage na Facebooku o nazwie „UWAGA Złodziej - Jastrzębie-Zdrój”. Administratorzy zachęcają jastrzębian do wysyłania zdjęć z monitoringu.

Na razie na fanpage’u UWAGA Złodziej - Jastrzębie-Zdrój pojawiły się dwa wizerunki złodziei. Sam fanpage został założony 10 czerwca, po tym jak poprzedni został zablokowany. Administratorzy i fani liczą jednak, że wkrótce pojawi się więcej informacji o osobach, które kradną na terenie miasta. Internauci chętnie dzielą się takimi informacjami. Często takie poszukiwania odnoszą skutek.

- 16 maja skradziono mi rower z klatki i chętnie bym dowiedział się kto to jest. Lepszych zdjęć nie mam, z góry dziękuję za pomoc - pisze jeden z internautów.

Inicjatywa jastrzębian wydaje się słuszna, ale fanpage mogą mieć problem z publikacją wizerunku złodziei. Nie można bowiem publikować zdjęć osoby bez jej zgody. Taka osoba może później dochodzić swoich praw. Administratorzy fanpage mogą jednak powołać się „działanie w interesie publicznym” oraz na art. 5 kodeksu cywilnego, który mówi, że np. złodziej nie może domagać się ochrony swoich praw, gdy jego działanie było sprzeczne z prawem.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Miasto w oku "Wielkiego Brata" Miasto w oku "Wielkiego Brata"

Stały monitoring obciążeń statycznych na dachach gwarancją bezpieczeństwa Stały monitoring obciążeń statycznych na dachach gwarancją bezpieczeństwa

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (15)
Miejscowy podróżnik14.06.2016 11:29

Każdy złodziej i bandyta powinien być pokazany napiętnowany. "Pan K." ma całkowitą rację. Dlaczego przestępca ma być osłaniany. W ten sposób pomaga się złodziejom i innym sssynom. Jastrzębie powinno i musi być miastem spokojnym. Każdy kto myśli o przestępstwie powinien się bać. Zaraz po wojnie na Bałkanach, w Chorwacji był taki zwyczaj, że złodziei zabijano na miejscu. Tak jest do dziś na wielu małych wyspach na których żyje jakaś malutka społeczność. A dawno temu w Szwecji karano jeszcze ostrzej. Dziś to kraj tolerancyjny a ilość złodziei wciąż rośnie. Zdarzają się nawet włamania do mieszkań.

Gość12.06.2016 8:12

Ktoś chyba zapomniał, jak jeden z jastrzębskich portali zrobił przestępcę z wiceprezesa spółdzielni mieszkaniowej, a później musiał długo przepraszać.

Pan K12.06.2016 6:44

No i przez takich debili typu "gość" czy "bareja" toniemy w szambie głupoty - rozumianej jako tolerancja, gdzie nawet złodziej z twoim portfelem w reku jest niewinnyi, bo przecież on go tylko trzyma by nie zginął - chociaż monitoring w autobusie pokazuje źe właśnie wyjął go z twojej kieszeni. A potem inny "tolerancyjny" debil mówi źe o tę stówkę w portfelu za dziesięć złotych nie ma co robić rabanu i puszcza bandytę nawet nie spisując go. Uważam pomysł za bardzo dobry i odważny. Mamy prawo - przynajmniej moralne - bronić się przed bandytami których bardziej chroni prawo i jego stróże niź ich ofiary.

Gość11.06.2016 23:28

czy ktoś jest złodziejem czy nie orzeka sąd, a nie internauci. Zanim sąd to orzeknie można mówić tylko o podejrzanym. Za zabawę w sędziego mozecie mieć poważne kłopoty, kolesie, wystarczy, ze ktoś udowodni przed sądem, ze jest niewinny, następne co zrobi to poda was do sądu za pomówienie.

Gość11.06.2016 9:07

A co z przyjmującymi korzyści w zamian np. za odbiór robót lub opiekę medyczną?

Bareja11.06.2016 8:09

Publikujcie też zdjęcia pijaków, bo każdy pijak to złodziej.

Gość11.06.2016 7:58

Haha, widać że nie masz pojęcia o prawie. Ochrona wizerunku zapisana jest w Kodeksie Cywilnym i w Ustawie o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Pokaż wszystkie opinie (15)