Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 8°
10 czerwca 2016

"Wodociągi" otworzyły ścieżkę edukacyjną

"Wodociągi" otworzyły ścieżkę edukacyjną
fot. Maciej Gucik / UM Jastrzębie

Przy Jastrzębskim Zakładzie Wodociągów i Kanalizacji otwarto Centrum Edukacji Ekologicznej. Ścieżka edukacyjna ma poszerzyć ofertę edukacyjną JZWiK i zwiększyć świadomość ekologiczną przez propagowanie pozytywnych działań.

- W 1996 roku, na początku istnienia JZWiK, byłem z wizytą w wodociągach w Kopenhadze. Gdy zobaczyłem jakość wody, obiekty jakie tam mają i jak podchodzą do tematu oczyszczania, to pomyślałem, że to jest moje marzenie. Po 20 latach od tamtej wizyty mogę powiedzieć, że wodę w kranach mamy lepszą, mamy wyższe parametry jakości oczyszczania ścieków. Dziś otwieramy coś wyjątkowego, ścieżkę edukacyjną na europejskim poziomie - mówił Tadeusz Pilarski, prezes JZWiK.

Ścieżka edukacyjna liczy 14 stanowisk. Zwiedzający mogą obejrzeć film o środowisku naturalnym, zajrzeć pod mikroskop, a także zobaczyć jak wytwarzana jest energia elektryczna za pomocą młyna wodnego.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Uczniowie zasadzili las w słojach Uczniowie zasadzili las w słojach

Jastrzębskie zakłady wodociągowe sfinansują sport? Jastrzębskie zakłady wodociągowe sfinansują sport?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (4)
hawk11.06.2016 13:07

Pilarski jak tam działki na Piaskowej? sprzedały się drożej jak żona zbudowała drogę?

Gość10.06.2016 14:08

Mogę udostępnić film, z pracownikami wodociągów usuwających awarię kanalizacji. Naprawdę niezła komedia, coś w stylu Barei.

Gość10.06.2016 14:06

śladami nie usuniętych wycieków?

mieszkaniec10.06.2016 9:32

Wszystko pięknie tylko ten smród od którego w głowie się kręci.