Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
16 czerwca 2016

Biuletyn Galerii Historii Miasta ma już 10 lat

Biuletyn Galerii Historii Miasta ma już 10 lat

W czerwcu ukazał się 40 numer "Biuletynu Galerii Historii Miasta". W tym roku biuletyn obchodzi również swój jubileusz - gazeta wydawana jest już 10 lat. Z roku na rok pojawiało się więcej tekstów, a teraz biuletyn zyskał również nową okładkę.

- Biuletyn od lat pełni ważną funkcję w upowszechnianiu wiedzy historycznej, odkrywa nowe fakty i publikuje nieznane źródła. Jest zarazem miejscem, w którym pasjonaci historii mogą dzielić się wynikami swoich badań nad przeszłością ziemi jastrzębskiej - informuje Galerii Historii Miasta.

W czerwcowym numerze można m.in. przeczytać o historii budowy szpitala górniczego czy historii herbu Jastrzębia-Zdroju. Biuletyn można za darmo otrzymać w Galerii Historii Miasta w Parku Zdrojowym.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Co wybrać: Żur czy wodzionka, czyli śląska kuchnia Co wybrać: Żur czy wodzionka, czyli śląska kuchnia

Co do garnka (boncloka) włożyć? Śląskie przepisy Co do garnka (boncloka) włożyć? Śląskie przepisy

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (4)
nina17.06.2016 22:37

Na stronie MOKu są tylko archiwalne numery.

nina17.06.2016 22:33

A gdzie ten biuletyn jest dostępny?

Maciek17.06.2016 19:44

Dlaczego nie ma go jeszcze na stronie jastrzebie.pl?

Elf17.06.2016 6:31

Interesuję się historią mojego miasta, ale szczerze mówiąc, teraz dopiero dowiaduję się, że taki biuletyn jest wydawany i to ...... bezpłatnie. Szkoda, żę nie jest rozprowadzany w UM albo w innych naszych instytucjach miejskich. Pewnie ciekawsze w nim informacje niż w "Jastrzębiu"......