Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
17 czerwca 2016

Wiceminister o JSW: "Skupić się na węglu koksującym"

Wiceminister o JSW: "Skupić się na węglu koksującym"
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

W miniony poniedziałek wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski spotkał się ze stroną społeczną Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Strony rozmawiały restrukturyzacji spółki. Jednym z celów jest skupienie się na węglu koksującym.

- Kluczem dla JSW jest maksymalne skoncentrowanie się na węglu koksującym i odejście od węgla energetycznego. Stąd rozmawialiśmy o ewentualnych inwestycjach w Krupińskim, bo to jest kopalnia produkująca węgiel energetyczny (…) Zwiększeniu wychodu węgla koksującego ma służyć również inwestycja w przeróbkę w Knurowie-Szczygłowicach? - zapowiedział wiceminister energii - mówił wiceminister Tobiszowski.

Wiceminister ujawnił również, że każda z kopalń JSW przeszła analizę pod względem efektywności. Na podstawie analiz dla każdej z kopalni powstał osoby biznes plan na przyszość.

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW: Nie będzie wzrostu  płac. Wypłacą premię? JSW: Nie będzie wzrostu płac. Wypłacą premię?

JSW wydała na bezpieczeństwo ponad 830 mln zł JSW wydała na bezpieczeństwo ponad 830 mln zł

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (11)
Gość20.06.2016 11:35

acha, stary numer JSW, nie płacić dostawcom, pociągnąć ich na dno i to zgodnie z prawem, bo długi muszą spłacać tylko do wysokości majątku, a w pierwszej kolejności ZUSom, USom i innym urzędom.
Jak widzę te pijące piwsko i wódę gęby górnicze, wykrzykujące, ze im się należy, a jednocześnie dostawcy kopalń i ich pracownicy nic dostają za robotę, to nóż się w kieszeni otwiera.

kopex19.06.2016 20:42

Jeden z dostawców maszyn górniczych upada. Zwolnienia grupowe itp. Jedną z przyczyn jest brak płatności od JSW/KW/KHW. Także przygotować się: zaraz kilof.

Gość19.06.2016 13:04

Najlepszym rozwiązaniem byłby strajk.

ToPolskaWlasnie18.06.2016 12:28

To teraz powołać inspektorów, specjalistów innych specjalistow którzy chodząc i trzaskając drzwiami w biurach zdobędą węgiel koksujący! Tak to się robi w Polsce!

Gość18.06.2016 7:23

Jak na razie to mamy wyprzedaż majątku. Może wystarczy kasy na opłacenie górników do następnych wyborów?

hawk17.06.2016 22:20

I oto szwabom chodziło, kupić kopalnie za free

buła17.06.2016 21:01

,,odejście od węgla energetycznego. Stąd rozmawialiśmy o ewentualnych inwestycjach w Krupińskim,,

czy nie lepiej powiedzieć wprost , zastanawiamy się komu sprzedać tę kopalnię

Pokaż wszystkie opinie (11)