Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 1°-1°
17 czerwca 2016

Wiceminister o JSW: "Skupić się na węglu koksującym"

Wiceminister o JSW: "Skupić się na węglu koksującym"
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

W miniony poniedziałek wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski spotkał się ze stroną społeczną Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Strony rozmawiały restrukturyzacji spółki. Jednym z celów jest skupienie się na węglu koksującym.

- Kluczem dla JSW jest maksymalne skoncentrowanie się na węglu koksującym i odejście od węgla energetycznego. Stąd rozmawialiśmy o ewentualnych inwestycjach w Krupińskim, bo to jest kopalnia produkująca węgiel energetyczny (…) Zwiększeniu wychodu węgla koksującego ma służyć również inwestycja w przeróbkę w Knurowie-Szczygłowicach? - zapowiedział wiceminister energii - mówił wiceminister Tobiszowski.

Wiceminister ujawnił również, że każda z kopalń JSW przeszła analizę pod względem efektywności. Na podstawie analiz dla każdej z kopalni powstał osoby biznes plan na przyszość.

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW: Nowoczesna kopalnia - pełny monitoring JSW: Nowoczesna kopalnia - pełny monitoring

Dlaczego doszło do silnego wstrząsu pod ziemią? Dlaczego doszło do silnego wstrząsu pod ziemią?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (11)
Gość20.06.2016 11:35

acha, stary numer JSW, nie płacić dostawcom, pociągnąć ich na dno i to zgodnie z prawem, bo długi muszą spłacać tylko do wysokości majątku, a w pierwszej kolejności ZUSom, USom i innym urzędom.
Jak widzę te pijące piwsko i wódę gęby górnicze, wykrzykujące, ze im się należy, a jednocześnie dostawcy kopalń i ich pracownicy nic dostają za robotę, to nóż się w kieszeni otwiera.

kopex19.06.2016 20:42

Jeden z dostawców maszyn górniczych upada. Zwolnienia grupowe itp. Jedną z przyczyn jest brak płatności od JSW/KW/KHW. Także przygotować się: zaraz kilof.

Gość19.06.2016 13:04

Najlepszym rozwiązaniem byłby strajk.

ToPolskaWlasnie18.06.2016 12:28

To teraz powołać inspektorów, specjalistów innych specjalistow którzy chodząc i trzaskając drzwiami w biurach zdobędą węgiel koksujący! Tak to się robi w Polsce!

Gość18.06.2016 7:23

Jak na razie to mamy wyprzedaż majątku. Może wystarczy kasy na opłacenie górników do następnych wyborów?

hawk17.06.2016 22:20

I oto szwabom chodziło, kupić kopalnie za free

buła17.06.2016 21:01

,,odejście od węgla energetycznego. Stąd rozmawialiśmy o ewentualnych inwestycjach w Krupińskim,,

czy nie lepiej powiedzieć wprost , zastanawiamy się komu sprzedać tę kopalnię

Pokaż wszystkie opinie (11)