Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 6°
17 czerwca 2016

Uwaga na burze i wiatr. Są już pierwsze zniszczenia

Uwaga na burze i wiatr. Są już pierwsze zniszczenia
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

W piątek w godzinach popołudniowych na terenie naszego województwa mogą wystąpić intensywne opady deszczu, porywisty wiatr i burze z gradem. Efekty przedpołudniowego wiatru już mogliśmy oglądać w naszym mieście.

Silny wiatr dał się we znaki również w Jastrzębiu-Zdroju. Już przed południem strażacy zaczęli otrzymywać informacje na temat powalony konarów drzew i innych szkód. Na ulicy Katowickiej jedna gałąź powaliła się na teren zielony tuż obok chodnika. Nikomu nic się nie stało. Strażacy już usunęli powalony konar. Na godzinę 10:40 było już 8 zgłoszeń - m.in. na ul Kondziołowiec, Szkolnej, Turystycznej, Wielkopolskiej czy Świerczewskiego.

Synoptycy ostrzegają. Burze z gradem i porywisty wiatr może spowodować zniszczenia i lokalne podtopienia. W trakcie wiatru nie należy chodzić ani parkować na chodnikach i jezdniach, które znajdują się w bezpośrednim sąsiedztwie drzew. Siła wiatru miejscami może osiągać nawet 120km/h. W czasie burzy najlepiej nie wychodzić z domu lub opuścić otwartą przestrzeń.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Pożar na "Manhattanie". Kobieta w szpitalu  Pożar na "Manhattanie". Kobieta w szpitalu

Zagrożenie wybuchem gazu w hali produkcyjnej Zagrożenie wybuchem gazu w hali produkcyjnej

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (3)
Gość18.06.2016 12:51

Nie można posprzątać ulic i chodników ? Już nie wieje, ale leży sporo gałęzi.

ggg17.06.2016 20:51

Unas spokojnie było cały dzień bez burz, jedyne co wiatr dał we znaki, a burze są ale w innych miastach śląskich my blisko Karwiny to tam patrzmy jaka pogoda to taka unas :)

Jan Kowalski 17.06.2016 13:21

Troche przewieje tego smrodu.