Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
EkoOkna
22 czerwca 2016

Monitoring działa. Przekonał się o tym ten mężczyzna

Monitoring działa. Przekonał się o tym ten mężczyzna
fot. UM Jastrzębie

W miniony weekend straż miejska, dzięki monitoringowi miejskiemu, namierzyła grupę osób pijących alkohol w miejscu publicznym. Po wystawieniu mandatów, jeden z mężczyzn postanowił wyładować się na pobliskim śmietniku. Dostał kolejny mandat.

O skuteczności monitoringu niedawno przekonała się grupa osób, która na terenie miasteczka ruchu drogowego przy ul. Turystycznej spożywała alkohol. Na miejscu został wysłany patrol straży miejskiej, który za wykroczenie ukarał cztery osoby mandatami.

- Niestety jeden z mężczyzn nie potrafił najwyraźniej pogodzić się z poniesioną karą i po oddaleniu się strażników, swoją frustrację postanowił wyładować na koszu na śmieci - informuje straż miejska.

To zdarzenie również zostało zarejestrowane przez monitoring miejski. Mężczyzna po chwili znowu spotkał strażników miejskich i został ukarany drugim mandatem.

Polub i udostępnij
Czytaj też

"Bezdomni chcieli ode mnie pieniądze" "Bezdomni chcieli ode mnie pieniądze"

Strażnicy sprawdzą czy młodzież nie pije alkoholu Strażnicy sprawdzą czy młodzież nie pije alkoholu

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (9)
Gość23.06.2016 7:55

No to trafił się strażnik, który nie spał.

Obiektyw23.06.2016 7:12

To nie wina strazy miejskiej, ze takie sa przepisy.
Kazdy twardziel, ktory spusci lanie lawce, koszowi na smieci czy elewacji, z urzedu powinien byc traktowany jako nieprzystosowany do zycia w spoleczenstwie. Dopiero po: poniesieniu kosztow naprawy, mandacie i przymusowej obserwacji w zakladzie zamknietym powinno sie rozwazyc wypuszczenie twrdziela.

do jastrzębianin22.06.2016 21:27

Mam nadzieję, iż pisałeś to w formie ironii a nie poważnie.
"wystawiając mandat sprowokowała nienawiść" - dobre :)

Do Kamil22.06.2016 18:31

Polecam przebadać się pod kątem problemów psychicznych.

Jastrzebianin22.06.2016 12:50

Straz powinna isc za współudział dewastacji poniewaz jako tako pewnym gestem w tym przypadku wystawiając mandat sprowokowała nienawiść do władzy wykonawczej zamiast poinformować że tak nie wolno sie publicznie zachowywać (picie na ławce czy co tam robili) i po prostu pouczyć albo poprosić jak na naszą obywatelską opieke oraz ochrone mienia przystało aby grupa przeszła do domu, barów lub inne miejsce przeznaczone do tego celu. Dopiero wtedy jak by zostali pouczeni i byli by tego swiadomi, że łamią prawo a do niego by sie nie dostosowali to dopiero wtedy uzyć mandatu lub jeżeli będzie trzeba przymusu bezpośredniego. Moim zdaniem władza wykonawcza w legalny sposób nadużywa swojej władzy w takich i podobnych sytuacjach.

Robert22.06.2016 12:43

A zapłacił również za uszkodzenia jakie zrobił. Pierwsze do czego prawo powinno dążyć to zadość uczynienie, a drugie to kara w postaci mandatu lub wysłania na roboty na pół roku.

Dawid22.06.2016 10:44

brawurowa akcja strazy miejskiej

Pokaż wszystkie opinie (9)