Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 7°
24 czerwca 2016

"Fałszywy syn" wyłudził od 78-latka 27 000 zł

"Fałszywy syn" wyłudził od 78-latka 27 000 zł
fot. Łukasz Wilczyńskie / jastrzebieonline.pl

W minioną środę do mieszkańca Jastrzębia-Zdroju zadzwonił mężczyzna podając się za jego syna. Poprosił o wypłacenie 27 000 złotych. Mężczyzna jednak domyślił się, że został oszukany i sprawę zgłosił na policję.

Do 78-letniego jastrzębianina zadzwonił mężczyzna podając się za jego syna. W trakcie rozmowy oznajmił, że był sprawcą wypadku, w którym ranne zostały 3 osoby. Następnie przekazał słuchawkę fałszywemu policjantowi oraz prokuratorowi by Ci potwierdzili informację o wypadku. Sprawa miała zostać umorzona po wpłaceniu przez mężczyznę 27 000 złotych.

- Rozmówca poinformował 78-latka, że po pieniądze przyjedzie pracownica sądu, nakazując aby przez cały czas pozostał "na linii" i nie kończył telefonicznego połączenia. Starszy pan uwierzył i gdy tylko podjął gotówkę z banku, przekazał ją kobiecie, która o umówionej godzinie przyjechała pod jego blok - informuje policja.

78-latek zorientował się jednak, że najprawdopodobniej został oszukany i wezwał policję.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Złodzieje grasują na FB i kradną. Co na to Policja? Złodzieje grasują na FB i kradną. Co na to Policja?

Jastrzębscy policjanci wracają do pracy Jastrzębscy policjanci wracają do pracy

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (7)
Nauka.27.06.2016 14:13

Współczuję głupoty ludzi. Policja umarza wypadek za 27 tysięcy. Za morderstwo biorą 100 tysięcy za umorzenie, a za kradzież piwa biorą tylko 5 stówek na miejscu i zgoda. Oglądanie W-11 i tego typu programów, siedzenie cały dzień przed telewizorem kończy się takim kalectwem intelektualnym. Od nieużywania, mózg zaczyna obumierać przez TV.

bastek26.06.2016 20:47

Mohery potrafią wstac o 6 rano, żeby kupic koperek na drugim końcu miasta bo jest 10gr tańszy niż w "osiedlowym" bo i tak maja busa za darmo. Tłumacza sie biedą, a jak jakiś naciągacz zadzwoni lub wejdzie do mieszkania to straty sie liczy w tysiącach.

aaaa26.06.2016 10:00

Gdyby synuś zadzwonił od czasu do czasu, to ojciec zauważył by że to nie jest głos syna.

smerf12525.06.2016 19:30

prawy syn zgadzam się w 100-u procentach. Chwasty trzeba wyrywać

mysz24.06.2016 19:37

Współczuję ,dlaczego ludzie są tak łatwowierni.

Prawy syn24.06.2016 16:59

Wystarczy dopaść tą bandę i skopać na parkingu przed kinem. Nie zaszkodzi połamanie rąk. Jeśli zadzwonił ten su..syn to jest na niego namiar. Będzie wiadomo skąd dzwonił, bo to na pewno był telefon komórkowy. A jak policjanci ich złapią to mogą ich zgubić pod kinem gdy parking jest prawie pusty. My chętnie podejmiemy taką współpracę. Już kilku gnojów przeprasza za to co zrobiła.

emeryt24.06.2016 15:27

Emeryt nie ogląda TV ,to duży błąd