Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 1°-1°
28 czerwca 2016

Kto ma interes w blokowaniu darmowej komunikacji?

Kto ma interes w blokowaniu darmowej komunikacji?
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Stowarzyszenie Osób Pokrzywdzonych Działalnością Radnego AM sugeruje, że pewne grupy mogą mieć interes w tym, żeby blokować wprowadzenie w Jastrzębiu darmowej komunikacji. Komu na tym zależy?

Stowarzyszenie powstało pod koniec czerwca tego roku i zajmować się ma pomocą prawną dla osób, które zostały pokrzywdzone przez osoby publiczne. Nieoficjalnie mówi się, że inicjały "AM" w nazwie stowarzyszenia mają dotyczyć radnego Andrzeja Matusiaka z PiS, ale oficjalnie władze organizacji takich informacji nie potwierdzają.

Na pierwszej konferencji prasowej Stowarzyszenia poruszono m.in. temat darmowej komunikacji. Założyciele organizacji, czyli Janusz Tarasiewicz, Dariusz Janicki oraz Jan Wyrwa, mówili, o tym, że głosowanie za ponownym wstąpieniem do MZK (i przez to wstrzymanie planów wprowadzenia bezpłatnej komunikacji) mogło leżeć w interesie pewnej grupy osób. Według Stowarzyszenia chodzi o Prawo i Sprawiedliwość. Jako przykład, stowarzyszenie podało Jacka Sasina, kandydata PiS na prezydenta Warszawy, który w kampanii wyborczej obiecał chciał wprowadzić darmową komunikację.

- Decydenci z Warszawy z tego samego ugrupowania są za darmową komunikacją, a nasze środowisko lokalne jest przeciwko. To jest dla mnie kuriozum. Jacek Sasin (…) obiecał darmową komunikację, a u nas w Jastrzębiu próbowano zburzyć to wszystko - mówił Janusz Tarasiewicz.

Wprowadzenie darmowej komunikacji byłoby na korzyść prezydent miasta, która startowała z list Platformy Obywatelskiej, a to mogłoby się przełożyć również na wyniki kolejnych wyborów, który mógłby być mniej korzystny dla Prawa i Sprawiedliwości.

Ponadto członkowie stowarzyszenia sugerowali, że firma Warbus, która wygrała przetarg na organizację komunikacji miejskiej w naszym mieście "dziwnym trafem wstrzeliła się" w kwotę przetargu, która pozwalała go wygrać. Tymczasem ta sama firma, będzie jeździć po drogach Lublina mimo, że nie złożyła najtańszej oferty w przetargu. O sprawie można przeczytać tutaj.

Jednocześnie stowarzyszenie poinformowało, że można się do niego zgłaszać telefonicznie dzowniąc pod nr 501 328 290 lub mailowo: am.stowjz@gmail.com  

Polub i udostępnij
Czytaj też

Wyniki wyborów zostały źle policzone? Wyniki wyborów zostały źle policzone?

Spodziewany nalot wrogiego samolotu Spodziewany nalot wrogiego samolotu

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (40)
warbus14.07.2016 9:31

Akurat pani prezydent próbowała zablokować Warbusa i chciała, żeby miasto wyszło z tego złodziejskiego MZK. Ale ostateczną decyzję podejmuje RADA Miasta. Lepiej sprawdźcie którzy radni nie pozwolili na to. Przecież to byłoby spełnienie jej obietnicy wyborczej - a kto ma interes w tym, by jej się nie udało?!
obejrzyjcie sobie głosowania radnych 9 z PiSu i 4 ze wspólnoty Janeckiego było za pozostaniem Jastrzębia w MZK. Wiecie komu dziękować.

kierowca 11.07.2016 10:56

na co bezplatna komunikacja w miescie, zeby wozic "smierdzieli" bezdomnych, pijakow, w zorach autobusy zdewastowane, w srodku pala, pija, bo jak twierdza to ich komunikacja, zero kontroli do tego zmierzacie?? pomyślcie

mieszkanka08.07.2016 12:11

W końcu ktoś się interesuje sprawą komunikacji w naszym mieście. Dziwię się, Pani Prezydent i radzie miasta, która pozwoliła na wpuszczenie dziadowizny, jaką jest WARBUS. Nie do pomyślenia w innym mieście, aby na swój teren wpuszczać OBCYCH.
I teraz sprawa wygląda tak w Firmie WARBUS, nieobsłużone kursy, nie jest przestrzegany czas pracy kierowców, niskie płace kierowców. Swoją drogą MZK ukrywa wpadnięte kursy . Nie ma dnia, aby PKM nie wykonywał kursów za WARBUSA.
Decydenci naszego miasta, gdzie Wy macie oczy?
Mam nadzieję, że ktoś się tej sprawie przyjrzy?!

PKM-owiec08.07.2016 10:49

Panie Matysiak , Małysiak czy jak tam Pana zwą . Przez grupę z Jastrzębskiego PIS-u jestem dziś bez pracy .
Przegłosowaliście wstąpienie do MZK , skutkiem czego z PKM-u zwolniono 51 osób. Pytam się gdzie wtedy byliście by nas bronić . Niech was szlag.... Ktoś zapyta jesteś bez pracy a Warbus przyjmuje do pracy .Odpowiadam.Nie będę pracował w firmie gdzie łamie się ustawę o czasie pracy kierowcy , nagina się prawo pod siebie na wszystkie możliwe strony.
Zastanawiam się gdzie jest Inspekcja Transportu Drogowego oraz Państwowa Inspekcja Pracy .Nie wspomnę tu o Centralnym Biurze Antykorupcyjnym który powinien zajrzeć do drzwi w MZK gdzie siedzi taki mały człowieczek ,któremu obniżali pisuary w PKM -owskim kibelku ,gdyż po wyjściu zawsze miał mokre spodnie. Wiadomo na pewno że ktoś zapewne wziął w łapę . Pytanie kto i ile ?
Jeszcze o Warbusie gdzie Pan Szymonik tak chwali swoją firmę i nie chce aby wyciągano tu publicznie jego brudy
Po pierwszej wypłacie , zaraz zwolniło się kilku kierowców . Ogólnie w regionie już kierowcy wiedzą co znaczy firma ,,Warbus,, . Wieści rozchodzą się szybko . W Warbusie pasuje pracować tylko emerytom , którzy nie chcą zapisywać się do związków zawodowych i robią krecią robotę pozostałym którzy chcieli by polepszyć warunki pracy i płacy załodze .Panie Januszu Tarasiewicz wierzę i wierzyłem w Pana zawsze że jest Pan w stanie wyciągnąć pewne sprawy na światło dzienne . Do pracy życzę powodzenia.

Piter08.07.2016 9:11

Trzy podstarzalce udają, że coś dla miasta chcą robić.

lol08.07.2016 8:47

Ludzie macie prawo jeździć taxi jak nie jedzie autobus firmy Warbus bieście rachunki i do MZK niech płacą a z tego co wiem to dziennie Warbus nie wykonuje około 200 kilometrów A Pani prezydent niech się nie męczy z darmową komunikacją bo od poniedziałku w autobusach nie będą sprzedawane bilety więc jeździmy za darmo Panie Januszu niech pan się tym zainteresuje niech pan w końcu zrobi porządek z tym tworem jakim jest MZK niech pan się przyjrzy tej sprawie Przychodzi gołodupiec wygrywa przetarg który nie ma nic autobusów kierowców pracowników zaplecza nie ma nic a idealnie wie ile ma dać żeby wygrać przetarg a teraz nie wywiązuje się z zadań i wszystko jest tuszowane na wet przez władze PKM-u

xxx08.07.2016 8:31

Szymonik mówisz nieprawdę żeby nie użyć mocniejszych słów . Przypomnieć Panu słowa z sesji z ubiegłego roku ( wszystko będę płacił wszystko będzie tak jak w PKM nic nie stracicie a na wet będą podwyżki ) teraz się okazuje to było wielkie kłamstwo na które nabrały się wszyscy a szczególnie władze miasta Obecnie wszyscy widzimy ze autobusy firmy Warbus nie są w stanie obsłużyć linie wynikiem tego jest ze ludzie nie mogą dojechać do pracy itd. Kierowcy w Warbusie pracują po 12 14 godzin dziennie tu aż się prosi o sprowadzenie kontroli ITD i PIP . Po śmiertelnym wypadku w firmie Warbus był pan tak choiny że ubezpieczył pan pracowników od 1 lipca Prośba do Pana Tarasiewicza i stowarzyszenia niech Pan się tym zajmie bo na władze miasta nie można liczyć A dla mieszkańców wiadomość od poniedziałku w firmie Warbus można jeździć za darmo bo kierowcy nie będą sprzedawać biletów

Pokaż wszystkie opinie (40)