Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
28 czerwca 2016

Kto ma interes w blokowaniu darmowej komunikacji?

Kto ma interes w blokowaniu darmowej komunikacji?
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Stowarzyszenie Osób Pokrzywdzonych Działalnością Radnego AM sugeruje, że pewne grupy mogą mieć interes w tym, żeby blokować wprowadzenie w Jastrzębiu darmowej komunikacji. Komu na tym zależy?

Stowarzyszenie powstało pod koniec czerwca tego roku i zajmować się ma pomocą prawną dla osób, które zostały pokrzywdzone przez osoby publiczne. Nieoficjalnie mówi się, że inicjały "AM" w nazwie stowarzyszenia mają dotyczyć radnego Andrzeja Matusiaka z PiS, ale oficjalnie władze organizacji takich informacji nie potwierdzają.

Na pierwszej konferencji prasowej Stowarzyszenia poruszono m.in. temat darmowej komunikacji. Założyciele organizacji, czyli Janusz Tarasiewicz, Dariusz Janicki oraz Jan Wyrwa, mówili, o tym, że głosowanie za ponownym wstąpieniem do MZK (i przez to wstrzymanie planów wprowadzenia bezpłatnej komunikacji) mogło leżeć w interesie pewnej grupy osób. Według Stowarzyszenia chodzi o Prawo i Sprawiedliwość. Jako przykład, stowarzyszenie podało Jacka Sasina, kandydata PiS na prezydenta Warszawy, który w kampanii wyborczej obiecał chciał wprowadzić darmową komunikację.

- Decydenci z Warszawy z tego samego ugrupowania są za darmową komunikacją, a nasze środowisko lokalne jest przeciwko. To jest dla mnie kuriozum. Jacek Sasin (…) obiecał darmową komunikację, a u nas w Jastrzębiu próbowano zburzyć to wszystko - mówił Janusz Tarasiewicz.

Wprowadzenie darmowej komunikacji byłoby na korzyść prezydent miasta, która startowała z list Platformy Obywatelskiej, a to mogłoby się przełożyć również na wyniki kolejnych wyborów, który mógłby być mniej korzystny dla Prawa i Sprawiedliwości.

Ponadto członkowie stowarzyszenia sugerowali, że firma Warbus, która wygrała przetarg na organizację komunikacji miejskiej w naszym mieście "dziwnym trafem wstrzeliła się" w kwotę przetargu, która pozwalała go wygrać. Tymczasem ta sama firma, będzie jeździć po drogach Lublina mimo, że nie złożyła najtańszej oferty w przetargu. O sprawie można przeczytać tutaj.

Jednocześnie stowarzyszenie poinformowało, że można się do niego zgłaszać telefonicznie dzowniąc pod nr 501 328 290 lub mailowo: am.stowjz@gmail.com  

Polub i udostępnij
Czytaj też

Jar wygląda jak śmietnik Jar wygląda jak śmietnik

Czy PKM zapłaci 1 mln zł kary? Czy PKM zapłaci 1 mln zł kary?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (40)
warbus14.07.2016 9:31

Akurat pani prezydent próbowała zablokować Warbusa i chciała, żeby miasto wyszło z tego złodziejskiego MZK. Ale ostateczną decyzję podejmuje RADA Miasta. Lepiej sprawdźcie którzy radni nie pozwolili na to. Przecież to byłoby spełnienie jej obietnicy wyborczej - a kto ma interes w tym, by jej się nie udało?!
obejrzyjcie sobie głosowania radnych 9 z PiSu i 4 ze wspólnoty Janeckiego było za pozostaniem Jastrzębia w MZK. Wiecie komu dziękować.

kierowca 11.07.2016 10:56

na co bezplatna komunikacja w miescie, zeby wozic "smierdzieli" bezdomnych, pijakow, w zorach autobusy zdewastowane, w srodku pala, pija, bo jak twierdza to ich komunikacja, zero kontroli do tego zmierzacie?? pomyślcie

mieszkanka08.07.2016 12:11

W końcu ktoś się interesuje sprawą komunikacji w naszym mieście. Dziwię się, Pani Prezydent i radzie miasta, która pozwoliła na wpuszczenie dziadowizny, jaką jest WARBUS. Nie do pomyślenia w innym mieście, aby na swój teren wpuszczać OBCYCH.
I teraz sprawa wygląda tak w Firmie WARBUS, nieobsłużone kursy, nie jest przestrzegany czas pracy kierowców, niskie płace kierowców. Swoją drogą MZK ukrywa wpadnięte kursy . Nie ma dnia, aby PKM nie wykonywał kursów za WARBUSA.
Decydenci naszego miasta, gdzie Wy macie oczy?
Mam nadzieję, że ktoś się tej sprawie przyjrzy?!

PKM-owiec08.07.2016 10:49

Panie Matysiak , Małysiak czy jak tam Pana zwą . Przez grupę z Jastrzębskiego PIS-u jestem dziś bez pracy .
Przegłosowaliście wstąpienie do MZK , skutkiem czego z PKM-u zwolniono 51 osób. Pytam się gdzie wtedy byliście by nas bronić . Niech was szlag.... Ktoś zapyta jesteś bez pracy a Warbus przyjmuje do pracy .Odpowiadam.Nie będę pracował w firmie gdzie łamie się ustawę o czasie pracy kierowcy , nagina się prawo pod siebie na wszystkie możliwe strony.
Zastanawiam się gdzie jest Inspekcja Transportu Drogowego oraz Państwowa Inspekcja Pracy .Nie wspomnę tu o Centralnym Biurze Antykorupcyjnym który powinien zajrzeć do drzwi w MZK gdzie siedzi taki mały człowieczek ,któremu obniżali pisuary w PKM -owskim kibelku ,gdyż po wyjściu zawsze miał mokre spodnie. Wiadomo na pewno że ktoś zapewne wziął w łapę . Pytanie kto i ile ?
Jeszcze o Warbusie gdzie Pan Szymonik tak chwali swoją firmę i nie chce aby wyciągano tu publicznie jego brudy
Po pierwszej wypłacie , zaraz zwolniło się kilku kierowców . Ogólnie w regionie już kierowcy wiedzą co znaczy firma ,,Warbus,, . Wieści rozchodzą się szybko . W Warbusie pasuje pracować tylko emerytom , którzy nie chcą zapisywać się do związków zawodowych i robią krecią robotę pozostałym którzy chcieli by polepszyć warunki pracy i płacy załodze .Panie Januszu Tarasiewicz wierzę i wierzyłem w Pana zawsze że jest Pan w stanie wyciągnąć pewne sprawy na światło dzienne . Do pracy życzę powodzenia.

Piter08.07.2016 9:11

Trzy podstarzalce udają, że coś dla miasta chcą robić.

lol08.07.2016 8:47

Ludzie macie prawo jeździć taxi jak nie jedzie autobus firmy Warbus bieście rachunki i do MZK niech płacą a z tego co wiem to dziennie Warbus nie wykonuje około 200 kilometrów A Pani prezydent niech się nie męczy z darmową komunikacją bo od poniedziałku w autobusach nie będą sprzedawane bilety więc jeździmy za darmo Panie Januszu niech pan się tym zainteresuje niech pan w końcu zrobi porządek z tym tworem jakim jest MZK niech pan się przyjrzy tej sprawie Przychodzi gołodupiec wygrywa przetarg który nie ma nic autobusów kierowców pracowników zaplecza nie ma nic a idealnie wie ile ma dać żeby wygrać przetarg a teraz nie wywiązuje się z zadań i wszystko jest tuszowane na wet przez władze PKM-u

xxx08.07.2016 8:31

Szymonik mówisz nieprawdę żeby nie użyć mocniejszych słów . Przypomnieć Panu słowa z sesji z ubiegłego roku ( wszystko będę płacił wszystko będzie tak jak w PKM nic nie stracicie a na wet będą podwyżki ) teraz się okazuje to było wielkie kłamstwo na które nabrały się wszyscy a szczególnie władze miasta Obecnie wszyscy widzimy ze autobusy firmy Warbus nie są w stanie obsłużyć linie wynikiem tego jest ze ludzie nie mogą dojechać do pracy itd. Kierowcy w Warbusie pracują po 12 14 godzin dziennie tu aż się prosi o sprowadzenie kontroli ITD i PIP . Po śmiertelnym wypadku w firmie Warbus był pan tak choiny że ubezpieczył pan pracowników od 1 lipca Prośba do Pana Tarasiewicza i stowarzyszenia niech Pan się tym zajmie bo na władze miasta nie można liczyć A dla mieszkańców wiadomość od poniedziałku w firmie Warbus można jeździć za darmo bo kierowcy nie będą sprzedawać biletów

Pokaż wszystkie opinie (40)