Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 6°
29 czerwca 2016

Powstały wiaty przystankowe dla rowerzystów

Powstały wiaty przystankowe dla rowerzystów
fot. UM Jastrzębie

Miasto zamontowało dwie wiatry przystankowe dla rowerzystów na terenie Borynii. Znalazły się tam również stoliki, ławki oraz stojaki na rowery. Koszt inwestycji to prawie 30 tys. zł.

- Wychodząc naprzeciw rowerzystom przy ul. Plebiscytowej i Gajowej w Boryni, miasto zakupiło i zamontowało dwie wiaty odpoczynkowe dla rowerzystów wraz ze stołem i ławkami z drewna świerkowego - informuje urząd miasta.

Oprócz tego zostały wykonane ścieżki między drogą a dojściem do wiatry oraz stojaki na rowery. Wiatry zostaną oficjalnie przekazane 30 czerwca. Koszt całego przedsięwzięcia to 29 860 złotych.

- Na obszarze całego miasta szlaków rowerowych jest pod dostatkiem. A jeśli nawet w ciekawym miejscu trasa rowerowa nie została wytyczona, to miejscowi rowerzyści doskonale radzą sobie jeżdżąc wieloma innymi niemniej ciekawymi drogami - informuje urząd miasta.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Niepełnosprawny sportowiec pokona na rowerze 2016 km Niepełnosprawny sportowiec pokona na rowerze 2016 km

Są wiaty rowerowe, ale plany są dużo większe Są wiaty rowerowe, ale plany są dużo większe

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (11)
Borynia01.07.2016 22:58

niech sie lepiej chwycą za oświetlenie i drogi bo sie nieda jeździc :/

Gość01.07.2016 11:15

Atest na wiatę, nie zartuj sobie. W górach pełno wiat stoi, leśnicy je budują z własnych środków i własnych materiałów, chodzi tylko o to, żeby turysta mógł odpocząć i schronić sie przed deszczem, a nie żeby tam n.p. fedrował, spawał albo mieszkał, to jaki atest do tego jest niby potrzebny?

Mieszkaniec01.07.2016 7:13

Nie piszcie głupot, bo na wszystko musi być przetarg a sprzęt z atestem. Dlatego tyle to musi kosztować. Ludzie nie mają pojecia a tylko krytykują zamiast się cieszyć, że coś dobrego powstaje w miescie.

...30.06.2016 12:46

Żeby tak jeszcze pociągi u nas były to można byłoby wyskoczyć gdzieś dalej z rowerem. Hawirzów to ma nawet "cyklobusy", czyli autobusy tylko dla rowerzystów, można nimi dojechać w góry, tam pojeździć i wrócić do domu.

Gość29.06.2016 21:18

Mogli podać wykonawcę tego cudu architektonicznego , doszło by się kto i jak z kim i za ile ;)

Grzegorz29.06.2016 20:50

Te " ścieżki " rowerowe na chodnikach to jedno wielkie niebezpieczeństwo ..

Barbara29.06.2016 19:48

Bardzo dobry pomysł. Cywilizujemy się. Świetnie. Jeszcze trochę i nie tylko mieszkańcy okolicznych miast będą nam zazdrościli miasta w którym mieszkamy.
Proszę o przyjazd policji codziennie między 22 a 23:00 na skype park oraz dalej przez całą dolinkę koło stadionu. To co się tam wyrabia, poczynając od picia, poprzez marihuanę a potem wrzaski, głośne klnięcie, itp. Wystarczy, że przez cały dzień słychać łomot jeżdżących na deskach i rolkach. Może by tak przebudować najazdy, żeby nie były pudłami rezonansowymi.
My chcemy wypocząć, a nie budzić się co chwilę. Najmilszy wieczoru to taki gdy jest zimno i deszczowo.

Pokaż wszystkie opinie (11)