Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
30 czerwca 2016

Palił się dawny dworzec PKP w Jastrzębiu

Palił się dawny dworzec PKP w Jastrzębiu
fot. Google Maps

W środę wieczorem na ulicy Dworcowej doszło do pożaru opuszczonego dworca PKP. W budynku często przesiadują osoby bezdomne, ale w momencie pożaru nikogo w środku nie było. Akcja gaszenia trwała dwie godziny.

Ogień pojawił się po godzinie 19:00. Na miejsce wezwano 4 zastępy straży pożarnej. Pożar był jednak na tyle duży, że koniecznie było wezwanie posiłków z Ochotniczej Straży Pożarnej. Spalił się prawie cały dach i koniecznie było jego zabezpieczenie. Straty oszacowano na 10 000 złotych.

Do pożarów byłego dworca PKP na ulicy Dworcowej dochodzi kilka razy do roku. Budynek jest już na tyle zniszczony, że powinien zostać rozebrany. Jest to własność Polskich Kolei Państwowych.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Pożar wysypiska. 60 strażaków w akcji Pożar wysypiska. 60 strażaków w akcji

Ewakuowano 300 uczniów Ewakuowano 300 uczniów

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (15)
ech06.07.2016 15:37

miasto nie ma pieniędzy? Na koncerty, o których po miesiącu nikt nie pamięta to mają. Na foldery, na albumy, których nie można kupić. Nie mówiąc o tym, ze na remonty kościołów to też kasę przeznaczają regularnie, jakby to KK w Polsce biedny był.

Prawdomowny04.07.2016 22:18

Tak jak zostalo juz napisane. Gospodarze miasta powinni odkupic ten budynek od PKP i go odrestaurowac. Historia tego dworca, budynku siega bardzo daleko i zamiast cieszyc sie takimi obiektami oraz dbac o nie, pozwalamy na to by ktos bezkarnie robil tam w gacie i walil tanie wina.. To jest zenujace jak nisko upadlismy jako ludzie, nie potrafimy docenic tego co mamy tylko pozwalamy sie karmic bajkami o tym, ze kolejny Lidl i Biedronka to postep. Obudzcie sie ludzie, mimo iz juz jest za pozno to chociaz przejrzyjcie na oczy.
Pozdrawiam myslacych..

lokalny patriota02.07.2016 15:56

Miasto było zainteresowane? A za co mieliby zrobić remont. Nie mają pieniędzy np. na remont Galerii Historii Miasta a na stary dworzec by znaleźli. I niby co miałoby tam powstać? Politycy, radni i inne osoby przy jakimkolwiek korycie zawsze dużo mówią i obiecują, a co z tego wynika chyba każdy już wie. To, że ktoś coś tam powiedział jeszcze nic nie znaczy. Jak to mówią obiecać nie grzech.

Gość01.07.2016 15:52

Ile razy były sytuacje gdy młodzi ludzie niszczyli owy dworzec? Jak nie moda na wybijanie resztek szyb, to znów wchodzenie do środka i robienie sobie imprez w lub obok zakłócając ciszę. Następne sytuację to bezdomni (tzw. menele), którzy zazwyczaj w zimę szukają tam schronienia, była już jedna sytuacja gdy jeden z panów "mieszkających" w środku podpalił przypadkowo materac i w rezultacie miał oparzenia któregoś stopnia. Aż zamurowano w którymś momencie wejście, ale jak na rasowych Polaków przystało- znaleźli inne wejścia, jak okna (chociaż są w nich kraty) czy nawet wejście od spodu- piwnica. Kolejne drobniejsze budynki obok również były w podobny sposób traktowane- liczne pożary, ludzie mieszkający w nich, czy nawet zwierzęta. Jeden z tego co pamiętam się spalił, a drugi został zburzony. Były to chyba budowle na przechowywanie wagonów, więc niezbyt duże. Następny "kolos" to wieża ciśnień. Miejsce schadzek młodzieży. Cóż, władze miasta czy PKP na tyle się tym zainteresowało, że zamurowali tylko wejście, by już im nie zawracać głowy.
Stary dworzec... Kiedyś to było przecież centrum tego miasta, a dziś? Czekają, by się spalił, wtedy przecież problem zniknie. Stara porodowka i sąd również stoją i są niszczone. Tak właśnie nasze władze miasta dbają o te wszystkie elementy historii. Ale na kolejną galerie czy sklep znajdą się pieniążki.

Gość01.07.2016 12:36

To chyba coś źle słyszałeś patrioto bo wiem że miasto było chętne przejąć dworzec i tory. Tylko PKP chce za to spore pieniądze

Gość01.07.2016 12:32

no to zła postawa miasta. Niech władze miejskie pojadą do Czeskiego Cieszyna, stamtąd szynobusem do Frydka Mistka, jednotorowa linia, bez elektryfikacji, ale szynobusy co godzinę, po drodze dwie stacyjki zabytkowe - w Gnojniku i w Dobrej, obie wyremontowane, obie działają, a to wioski, ktore zresztą zrobiły trasy spacerowe sobie w oparciu o te stacje i inne atrakcje typu kościół, stara karczma, punkt widokowy, stare drzewo itp.Opisy stacji na tablicach w 4 językach. Nie marnują tego co mają, swojego lokalnego dziedzictwa. To tylko my jesteśmy najwyraźniej za bogaci i za atrakcyjni turystycznie, ze sobie na takie marnotrawstwo naszego majątku (linie kolejowe) i dziedzictwa (zabytki) pozwolić.
Ile w Jastrzębiu jest zabytków? 10? A jeszcze za duzo?

lokalny patriota do obeznany01.07.2016 11:32

Z tego co wiem to miasto nie było zainteresowane budynkiem stacji nawet za darmo.

Pokaż wszystkie opinie (15)